GDDKiA podpisze porozumienie z gminą Wadowice w sprawie przebiegu południowej obwodnicy miasta, między
GDDKiA podpisze z Wadowicami porozumienie o przebiegu południowej obwodnicy miasta

GDDKiA podpisze porozumienie z gminą Wadowice w sprawie przebiegu południowej obwodnicy miasta, między rondem Generała Okulickiego a ulicą Zegadłowicza.

Nie da się ukryć, że południowa obwodnica Wadowic rozładowałaby korki, jakie tworzą się codziennie a zwłaszcza w Weekendy na wadowickich ulicach i drodze krajowej nr 28 i 52 w kierunku Suchej Beskidzkiej i Krakowa. Odetchnęliby kierowcy a także mieszkańcy Osiedli Kopernika i dolnej części Osiedla Pod Skarpą. Mówi się o tym od lat, władze Wadowic również od lat obiecują taką arterię.

Wygląda na to, że coś w końcu w tej sprawie się ruszy: w czwartek (10.10) w siedzibie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad minister Andrzej Adamczyk podpisze programy inwestycyjne ważne dla rozwoju sieci drogowej w Małopolsce. Wśród 7 planowanych w Małopolsce inwestycji, jedna dotyczy naszego regionu, a konkretnie Wadowic.

Podpisane zostanie porozumienie pomiędzy GDDKiA a miastem Wadowice w sprawie budowy południowej obwodnicy miasta, która stanowić będzie nowy przebieg drogi krajowej nr 28 na odcinku w Wadowicach, od ronda gen. Leopolda Okulickiego na DK 52 do ul. Zegadłowicza (DK 28) - na włączeniu do projektowanej drogi S52 tzw. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej" – poinformowała GDDKiA.

Miasto będzie przygotowywać teren oraz projekt obwodnicy, jej budową zajmie się GDDKiA.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Olgierd 2019-10-09 20:03
Po wyborach zobaczycie obwodnicę jak swinia niebo. :lol:
Cytować
-2 #2 Koper 2019-10-09 20:57
A Klinowski to ławeczki z palet tylko potrafił robic
Cytować
-8 #3 Gość: 2019-10-09 21:00
Cytuję Olgierd:
Po wyborach zobaczycie obwodnicę jak swinia niebo. :lol:


Tak, tak znamy te bajeczki "ekspertów" totalnej opozycji z serii pieniędzy niema i nie będzie.

Brawa dla Burmistrza i rządu Prawa i Sprawiedliwości za działania na rzecz rozwoju tego regionu. Projekt ten jest wpisany w plan Morawieckiego 100 obwodnic.
Cytować
-6 #4 Super plecy 2019-10-09 23:21
No tak Wadowice mają za sobą Szydło i Filipiak, które jakby z dystansem, ale ciągle załatwiają kasę dla gminy i powiatu. Z takimi plecami to nie trzeba być orłem
Cytować
+2 #5 Jan 2019-10-10 07:46
Obwodnicy "nima i prędko nie bedzie". A przed wyborami to nawet lotnisko i po 500+ dla kazdego....Oj naiwni, naiwni, slogan BDI się już wyświechtał, to trzeba znaleźć nowy.
Cytować
+4 #6 Bolesław Kot 2019-10-10 07:48
Obrzydliwa jest większość komentarzy, jak sądzę autorstwa opłacanych ze środków publicznych "trolli", a nadto te komentarze zaciemniają istotę problemu. Pan M. Klinowski miał spór z GDDKiA bo nie chciał dopuścić do zlokalizowania BDI po południowej stronie miasta. Pan Kaliński natychmiast po wyborze na burmistrza zadeklarował kapitulację co do BDI po południowej stronie, nie targując ze strony GDDKiA żadnych inwestycyjnych korzyści dla miasta Wadowic. To fragment istoty problemu. "Trolle" sieją zamieszanie nie ilustrując całości problemu tzn BDI i obwodnicy.
Cytować
0 #7 mikrus 2019-10-10 10:34
Wspaniały pomysł - tylko z dalszym ominięciem aktualnej "obwodnicy" i z drugim poziomem nad droga nr 52.
Kraków z poziomami ma problem :(
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.