W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zorganizowana została „Biała Niedziela”, któej
"Biała Niedziela" w ZZOZ. Wykonano ponad 2100 badań

W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zorganizowana została „Biała Niedziela”, któej hasłem przewodnim  była „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”. Przyciągnęła ona sporo mieszkańców.

W niedzielę (6.10) w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach (ulica Karmelicka 5) odbyła się "Biała Niedziela" pod hasłem "Profilaktyka chorób cywilizacyjnych". Mieszkańcy przybyli licznie, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, badań laboratoryjnych, EKG, spirometrii, audiometrii, pomiaru glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, HbA1C, oznaczenia BMI oraz edukacji na temat zasad zdrowego odżywiania i samobadania piersi. Była również możliwość wykonania cytologii i mammografii. Tym razem konsultacji udzielali lekarz urolog, ginekolog, laryngolog, lekarz rodzinny oraz specjalista terapii uzależnień. Akcja została sfinansowana z budżetu Powiatu Wadowickiego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład, który poprowadził Piotr Furmanek z Portalu Planuj Zdrowie „Zaplanuj swoje zdrowie , zacznij od profilaktyki”. W trakcie spotkania była informacja o bezpłatnych badaniach profilaktycznych, kto powinien się nimi zainteresować, jaki jest czas oczekiwania na badania oraz jak samemu kontrolować swoje zdrowie. Wykład został przedłużony ze względu na pytania i dyskusję uczestników. Po spotkaniu odbyły się konsultacje lekarskie, których udzielała dr n med. Dorota Piekaj-Stefańska, specjalista audiolog i foniatra.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.