W andrychowskim magistracie podpisano umowę za kwotę ponad 450 tysięcy złotych na rozbudowę systemu
Andrychów rozbudowuje monitoring miejsc publicznych

W andrychowskim magistracie podpisano umowę za kwotę ponad 450 tysięcy złotych na rozbudowę systemu monitoringu miejsc publicznych w gminie Andrychów. Wkrótce będzie tu 50 kamer, obecnie jest 30. Powstanie też Centrum Monitoringu Wizyjnego.

W środę (18.09) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie podpisano umowę na rozbudowę systemu monitoringu miejsc publicznych w gminie Andrychów z firmą Miraccord reprezentowaną przez Macieja Nowaka z Andrychowa. Gminę reprezentowali burmistrz Tomasz Żak oraz skarbnik Dorota Żywioł. Obecnie w mieście nad Wieprzówką znajduje się 30 kamer wysokiej rozdzielczości, już na początku przyszłego roku będzie ich 50

W Andrychowie powstanie też Centrum Monitoringu Wizyjnego, które będzie się mieściło w kamienicy przy ulicy Rynek 31, gdzie dawniej był wydział komunikacji, przeniesiony obecnie do kamienicy obok. Centrum będzie podlegać Straży Miejskiej a operatorzy tam pracujący będą jej cywilnymi pracownikami. Do systemu i wizji ze wszystkich kamer, tak jak i teraz, dostęp będzie miała również policja.

Prace będą wykonywane w dwóch etapach i potrwają do marca 2020 roku. W sumie wszystko będzie kosztować 453 870 złotych.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 mieszkaniec 2019-09-19 11:05
Brawo Andrychów! Cały czas coś robicie. Wadowice stoją.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.