GDDKiA podpisała umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 i ulic Wałowej i Wenecji
Umowa podpisana. Powstanie rondo na krajówce

GDDKiA podpisała umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 i ulic Wałowej i Wenecji w Wadowicach. Inwestycję za ponad 5 milionów złotych wykona firma Eurovia Polska S.A.

Dobra wiadomość dla mieszkańców i kierowców. Jak poinformowała Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA podpisała właśnie umowę  na budowę ronda z firmą Eurovia Polska S.A., która w ciągu ośmiu miesięcy ma wykonać rondo na skrzyżowaniu leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Konstytucji 3 Maja i ulic Wenecja i Wałowej. Do czasu budowy nie będzie wliczany okres zimowy od 15 grudnia do 15 marca.

Do zakresu inwestycji wliczana jest rozbudowa drogi krajowej  od 46 km i 196 m do 46 km 594 m w Wadowicach wraz z niezbędną infrastrukturą: rozbudową drogi w tym miejscu, budową ronda, rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z ul. Wenecja, rozbiórkę zjazdów (w celu zmiany ich lokalizacji), budowę zjazdu indywidualnego (przy ul. Wałowej), przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę zjazdów publicznych (przy ulicach Wałowej i Wenecja). Powstanie  także chodnik, ścieżka rowerowa, ciąg pieszo rowerowy, nowe zatoki autobusowe, konstrukcje oporowe, kanalizacja deszczowa oraz rozbudowane zostanie oświetlenie drogowe.

Koszt wszystkich prac wyniesie prawie 5 milionów 698 tysięcy złotych.

O tym, że ulica Konstytucji 3 Maja leżąca w ciągu drogi krajowej nr 52 i skręty na ulicę Wałową w kierunku Wysokiej i Przytkowic i na ulicę Wenecja w kierunku Jaroszowic jest jednym z głównych powodów powstających od centrum miasta korków, zwłaszcza popołudniami, nie trzeba nikogo przekonywać. To też jedno z niebezpieczniejszych miejsc w naszym mieście: bardzo często dochodzi tutaj do kolizji i wypadków, niestety nawet śmiertelnych. Od lat radni i mieszkańcy apelowali o rondo w tym miejscu.

Sytuacja z płynnością ruchu nieco poprawiła się po wybudowaniu tutaj za kadencji burmistrza Mateusza Klinowskiego w czerwcu 2016 roku lewoskrętów, co nieco rozładowało korki.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 gonzo 2019-09-17 17:45
oby nie takie jak koło straży
Cytować
-5 #2 Marek 2019-09-17 19:57
Tak tak. Lewoskręty rozładowały korki...
Tak rozładowały że teraz już się stoi w korku prawie od MCE w Kleczy. Dobry żart. Bez komentarza.
Cytować
-15 #3 Raf1511 2019-09-17 21:04
A jednak się dało Pani Filipiak nie dała rady Pan Klinowski który twierdzi że mamy burmistrza nieudacznika i nieroba dał radę i ciekawe co teraz powie.
Cytować
+4 #4 . 2019-09-17 23:08
"Piękne rondo" powstało w Wadowicach koło Stokrotki.Niby prawidłowo oznaczone, niby prawidłowo namalowane a co trzeci kierowca skręca na nim w lewo, jadąc pod prąd. Sam nie wiem, czy kierowcy tacy marni, czy z tym rondem jest coś nie tak. No i zapomniani, że ktoś może wybrać się do sklepu .... pieszo.
Cytować
+1 #5 bartus 2019-09-17 23:23
Aby 5 milionów 698 tysięcy złotych wydać z budżetu na UTRUDNIENIE RUCHU W WADOWICACH i zwiększenie wypadkowości wykonano:
1.Zawężenie wjazdu-wyjazdu w ul.Wałową zamiast rozdzielenie tego ruchu!
2.Krótki pas środkowy utrudniający dwuetapowy wyjazd w lewo z ul. Wałowa i ul. Wenecja ! Końcówka pasa zakończona wyspą z kostki betonowej dopełnia reszty barbarzyństwa drogowego.
3.Nie pozwala się na ruch w prawo w ulicę Wałową i ul.Wenecja mimo istniejącego miejsca !!! bez utrudniania ruchu pojazdom na drodze krajowej nr 52.
4.Nie stosuje się pasów włączania dla wyjazdów z w/w ulic do jazdy w prawo.
5.Nie podaje się faktycznego powodu korków w Wadowicach (może w Krakowie nie wiedzą ?).
6.Planuje się zamknięcie mostu zamiast wykonania podstawowej obsługi = frezowanie wystających uszczelnień między przęsłami, które są źródłem drgań .........
Cytować
+5 #6 A 2019-09-18 07:41
Cytuję .:
"Piękne rondo" powstało w Wadowicach koło Stokrotki.Niby prawidłowo oznaczone, niby prawidłowo namalowane a co trzeci kierowca skręca na nim w lewo, jadąc pod prąd. Sam nie wiem, czy kierowcy tacy marni, czy z tym rondem jest coś nie tak. No i zapomniani, że ktoś może wybrać się do sklepu .... pieszo.

Racja (pomijając kierowców jadących na pamięć). Wydaje się że domalowanie podwójnych linii rozdzielających przed rondem na obu wlotach ul. Polnej uczyniłoby rondo bardziej czytelnym
Cytować
+2 #7 Emeryt 2019-09-18 15:01
Zapytuję czy zapłaciliście za grunty które zostały przywłaszczone przez urzędników ludziom na ul konstytucja i dalej ponadto sprawa jest nierozwiązana do końca w sądzie a wy chcecie budować. Rondo . W Warszawie żeby było więcej tlenu to na przystankach autobusowych sadzą zieleń a w wadowicach niszczą zieleń znaczy że Wadowiczanie nie potrzebuja tlenu..
I pomyśleć że to robią władze miasta wadowic Papieskiego miasta Jana Pawła II co na to ochrona środowiska???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.