Pilny apel WKS Żarek Barwałd. Wydzierżawią dwór w Barwałdzie  Górnym w zamian za remont obiektu o
Klub sportowy wynajmie dwór. Nie ma kasy na jego utrzymanie

Pilny apel WKS Żarek Barwałd. Wydzierżawią dwór w Barwałdzie  Górnym w zamian za remont obiektu oraz ogrzewanie. Jak mówi kierownictwo, klubu nie stać niestety na utrzymanie takiego obiektu. Może ktoś jest chętny?

Klub WKS Żarek Barwałd wystawił kilka dni temu dramatyczne ogłoszenie. Chcą wydzierżawić dwór w Barwałdzie Górnym w którym znajduje się jego siedziba w zamian za remont obiektu i ogrzewanie. Niestety klub nie stać na utrzymanie takiego obiektu: składa się on z 3 kondygnacji o łącznej powierzchni blisko 1000 m2.

Jest to obiekt bardzo dobrze położony komunikacyjnie w odległości 100 metrów od drogi krajowej nr 52 (Kraków-Wadowice) oraz blisko przystanków PKS i PKP (linie 97 i 117). Jest to idealny budynek np. na hostel, sklep z magazynem, magazyn, kawiarnie czy inne ciekawe pomysły. Budynek nie podlega pod konserwatora zabytków (mamy pismo) – zachwalają działacze WKS "Żarek" Barwałd.

Parter w większości zajmuje Klub Sportowy "Żarek". Natomiast całe piętro o powierzchni blisko 300 m2 oraz poddasze możliwe do zaadaptowania to kolejne 300 m2 (piękny widok na górę lanckorońską i Żar (zamki) oraz górski zielony pejzaż jak również kościół i szkołę.  Budynek posiada osobne wejścia (od frontu i zaplecza) i klatkę schodową oraz dodatkowe pomieszczenie na parterze tylko dla najemcy (klub posiada osobne niekolizyjne wejścia). Łącznie to ponad 600 m2. Budynek jest w ciągłej eksploatacji, a poszczególne pomieszczenia na parterze stopniowo remontowane. Planowany jest również remont poszycia dachu z rynnami.

Bliskość Kalwarii (4 km) i Wadowic (10 km) oraz  Lanckorony i Zatora sprawia, że jest to ciekawa lokalizacja.

Szczegóły do ustalenia u kierownictwo WKS „Żarek” w Barwałdzie Górnym (Grzegorz Woźniak, prezes WKS „Żarek” telefon 512 838 149)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Hexan 2019-09-27 16:36
To ma być dwór? Ktos tu chyba dworu nie widział albo ma urojenia
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.