Zakończyła się pierwsza część prac związanych z rozbudową cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska
Na wadowickim cmentarzu komunalnym doszło ponad 500 nowych miejsc na pochówki

Zakończyła się pierwsza część prac związanych z rozbudową cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach w Wadowicach. Doszło tutaj ponad pół tysiąca nowych miejsc na pochówki.

Kończą się miejsca na pochówki dla zmarłych w Wadowicach, dlatego gmina Wadowice z początkiem lipca tego roku rozpoczęła rozbudowę powstałego 25 lat temu cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach.

Jak poinformował w środę (11.09) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, właśnie zakończył się pierwszy etap tej inwestycji. Nekropolia została rozbudowana o trzy nowe sektory na ponad 500 miejsc na groby, a wokół powstała infrastruktura towarzysząca, m.in. kanalizacja deszczowa, drenaż, tymczasowe ogrodzenie oraz alejki z wejściem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Jak mówi włodarz, to pierwszy etap inwestycji, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. Docelowo, powierzchnia cmentarza komunalnego ma zostać powiększona o 1,2 hektara. Na tym obszarze zmieści się ponad 2200 miejsc na pochówki, w tym około 250 w kolumbariach na urny.

Wykonawcą inwestycji była firma MARBUD ze Świnnej Poręby. Całkowity koszt  prac budowlanych wyniósł około 1,42 miliona złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Krzysztof Bobrek 2019-09-12 08:55
Jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim, pozwolę sobie napisać kilka słów. Cytując autora artykułu "oraz alejki z wejściem dostosowanym dla osób niepełnosprawny ch" ciekaw jestem jak to dostosowanie wygląda? Wnioskując po głównym zdjęciu gdzie na wejściu do alejki jest kilkucentymetro wy krawężnik - strach pomyśleć. Nie byłem, nie widziałem. Jeśli jednak wejście jest dostosowanie to chciałbym się dowiedzieć jaki pomysł na poruszanie po samym terenie cmentarza przez osoby niepełnosprawne ma Szanowny Inwestor wraz z Wykonawcą inwestycji
Cytować
-4 #2 obserwator 2019-09-12 11:54
a na cmentarzu tw kościelnym masz udogodnienia że aż śmiać sie chce ,tu masz chociaż teren prosty
Cytować
+6 #3 Krzysztof Bobrek 2019-09-12 13:13
"obserwator" nie mówimy teraz o cmentarzu parafialnym istniejącym od "X" lat a o CAŁKIEM NOWEJ części cmentarza komunalnego. A o ile mi wiadomo takie obiekty gdy są budowane przystosowane być muszą tak ja w przypadku tejże rozbudowy. Gdyby ktoś zapomniał - cmentarz parafialny istnieje w prawie niezmienionym kształcie od wielu lat, natomiast na NOWO POWSTAŁEJ części cmentarza komunalnego jeszcze w zeszłym roku rosła łąka.
Cytować
+7 #4 Radek 2019-09-12 13:22
Czy w urzędzie miasta jest jakiś pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawny ch? Wydaje mi się, że każda inwestycja powinna być konsultowana z taką osobą. To rzeczywiście jest chore, że w XXI wieku rozbudowuje się cmentarz z krawężnikami uniemożliwiając ymi jazdę wózkiem inwalidzkim. Myślmy także o rodzicach z dziećmi w wózku, o starszych osobach poruszających się np. z pomocą chodzika.
Cytować
+5 #5 uuu 2019-09-12 14:06
Czyli można urządzać kolejne pochówki "marynarskie". Pomysłodawca lokalizacji cmentarza w tym miejscu to jakiś wybitny idiota! W okolicy stawów rybnych, na podmokłym terenie. Mam bliskich na tym cmentarzu i ich pochówek to był podwójny koszmar. Pomimo wypompowywania wody z grobu, trumna wpadła po kolana do wody! Tam to jedynie kolumbarium powinno być, żadnych grobów ziemnych !!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.