Nie wiesz jak starać się o dotację z programu Czyste Powietrze? Urząd Miejski w Wadowicach organizuje
W magistracie pomogą m.in. w otrzymaniu dotacji na wymianę pieców

Nie wiesz jak starać się o dotację z programu Czyste Powietrze? Urząd Miejski w Wadowicach organizuje konsultacje z pracownikiem  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Wadowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Krakowie zapraszają do udziału w kolejnych konsultacjach z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie dotacji w ramach Programu „Czyste Powietrze”, m.in. na wymianę pieców i termomodernizację budynków oraz programu Mój prąd umożliwiającego pozyskanie dofinansowania do montażu mikro instalacji fotowoltaicznych.

Dyżur konsultacyjny odbędzie się w piątek (13.09) w  godzinach od 11:00 do 16:00 w Urzędzie Miejskim w Wadowicach w pokoju nr 53. Uwaga! Konsultacje indywidualne, konieczne jest zarezerwowanie terminu. Zapisy telefoniczne 33 873 18 11 wewnętrzny 210.

Doradca energetyczny z WFOŚiGW w Krakowie podczas indywidualnej rozmowy wyjaśni:

- Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie.
- Jak obliczyć wysokość dotacji dla konkretnego budynku.
- Jak prawidłowo wypełnić wniosek o dotację.
- Jakie dokumenty są niezbędne do podpisania umowy dotacji oraz rozliczenia przyznanego dofinansowania.

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

„Mój prąd” to program mający na celu  wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV).

Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie www.wfos.krakow.pl oraz http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 gonzo 2019-09-10 09:54
chcący dostać dotacje na piec trzeba mieć ocieplony dom oraz nowe okna inaczej figa i trzeba wywalić piec węglowy piszcie to się dowiecie powodzenia
Cytować
+6 #2 RYBA 2019-09-10 10:15
Tak ładnie się mówi o wymianie pieców o czystym powietrzu dobre może PiS się zajmie tym czemu z Rosji albo Mozambiku jest sprowadzany węgiel do elektrowni.
Cytować
+1 #3 Joanna 2019-09-10 10:41
Cieszę się, że coraz więcej samorządów wchodzi w tą walkę ze smogiem aktywnie. Wydaje mi się, że im bliżej mieszkańca jest "program" tym lepiej, wielu ludzi woli dopytać, potrzebuje pomocy. Sama dzięki niemu mam kocioł EEI PELLETS od Kostrzewy i wiem jak wiele miałam wątpliwości odnośnie umowy i dokumentów niezbędnych do jej podpisania.. ciągle na telefonie wisiałam, teraz ludzie będą mieli łatwiej a my dzięki temu będziemy mieli czystsze powietrze.
Cytować
+7 #4 pfff 2019-09-10 11:26
Pffff A to dobre mija rok prawie że od wyboru wieśniaka
W czym wyszły same kłamstwa dla 8k debili
Zero pomocy mieszkańcom powiedzmy wprost ma miasto w dupie Plus zamiast pomagać.
To same utrudnienia i krzywdy wałki i awantury
Wstyd na całą Polskę i okradanie mieszkańców
A teraz artykuł ze komuś w magistracie pomogą
pokazał bym oko i zapytał czy jedzie mi tu czołg omg

Każdego z tych ludzi przez jest teraz taki stan rzeczy wytykam palcami
Cytować
+3 #5 RYBA 2019-09-10 12:02
Urząd Miasta jest taki chojny dostaniemy kasę na nowe piece przed wyborcza kiełbasa czemu nie byli chojni jak nam podnieśli stawki za śmieci.
Cytować
+3 #6 Piec 2019-09-10 15:10
Nie trzeba mieć ocieplonego domu. Proszę nienie wprowadzać w błąd!!!!
Cytować
+1 #7 gonzo 2019-09-10 15:23
Cytuję Piec:
Nie trzeba mieć ocieplonego domu. Proszę nienie wprowadzać w błąd!!!!

pisałem o dofinansowanie czekałem rok zrobili audyt i powiedzieli że dom musi być ocieplony ja tego nie wymyśliłem może teraz jest inaczej w co wątpiem
Cytować
-1 #8 Justa 2019-09-11 19:49
Dobrze, że przez najbliższe 10 lat program będzie trwał. To może pomoc wielu osobom nie tylko w wymianie kotła, ale także w modernizacji kotłowni, wymianie okien, ociepleniu budynku. Teraz znalazłam tez promocje na stronie https://www.kostrzewa.com.pl/cenniki-i-promocje na Twin BIO NE. Wychodzi jakoś 600zl taniej
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.