Wkrótce rusza remont drogi wojewódzkiej nr 781 Andrychów Zator. W sumie wyremontowane będą dwa odcin
Rusza remont drogi wojewódzkiej Andrychów - Zator. Kierowców czekają utrudnienia

Wkrótce rusza remont drogi wojewódzkiej nr 781 Andrychów Zator. W sumie wyremontowane będą dwa odcinki: w Wieprzu oraz w Zatorze. Kierowców przez kilka tygodni czekać będą utrudnienia.

Jak poinformował Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., główny wykonawca remontu drogi na trasie Płaza-Zator-Wieprz, od wtorku (10.09) rozpoczyna się remont drogi wojewódzkiej nr 781 między Zatorem a Andrychowem na dwóch odcinkach. Na odcinku km 150 0+160 do km 150 2+160 w Zatorze od tego dnia nastąpi całkowite zamknięcie drogi (dojazd do posesji mieszkańców możliwy będzie po uzyskaniu zgody kierownika budowy). Planowy czas trwania robót to około 3-4 tygodnie.

Prace prowadzone na całej szerokości jezdni i będą obejmować: frezowanie nawierzchni, podbudowę zasadniczą z kruszywa, pakiet bitumiczny, pobocza, rowy. Na czas prowadzonego remontu wyznaczony został objazd poprowadzony drogą krajową nr 28 i drogą wojewódzką Zator-Wadowice-Andrychów-Wieprz.

Z kolei od  poniedziałku (9.09) na odcinku drogi wojewódzkiej nr 781 km 210 1+200 do km 210 3+200 w Wieprzu wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym. Na odcinku o długości około 0,5 – 0,7 kilometra na okres około 7 dni roboczych wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacja świetlną.

Prace będą prowadzone z zajęciem połowy szerokości jezdni i będą obejmować frezowanie istniejącej nawierzchni, stabilizację podłoża, podbudowę zasadniczą z kruszywa i pakiet bitumiczny. Szacowany czas trwania robót potrwa do końca października tego roku.

Tutaj zaznaczone odcinki do remontu i trasy objazdów:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.