Jak zapowiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, gmina Wadowice bierze się za budowę nowych most
Gmina Wadowice wybuduje  nowe mosty: w Choczni, Kaczynie i Zawadce

Jak zapowiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, gmina Wadowice bierze się za budowę nowych mostów: w Choczni, Kaczynie i Zawadce.

W piątek (23.08) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zorganizował konferencję prasową dla dziennikarzy dotyczącą  mostów w gminie Wadowice. Spotkanie odbyło się w Choczni przy przeprawie łączącej Białą Drogę z ulica Główną, tuż obok strażackiej remizy.. To właśnie ten obiekt jako pierwszy jeszcze w tym roku doczeka się modernizacji.

To najgorszy most w całej w gminie Wadowice. Stan techniczny obiektu groził katastrofą budowlaną i był ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa mieszkańców. Niestety, poprzednie władze gminy Wadowice „nie widziały” problemu i nie miały zamiaru go ruszać. Dopiero po naszych poprawkach, w styczniu tego roku, most w Choczni został wpisany do tegorocznego budżetu – powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Planowany koszt rozbiórki i budowy nowej przeprawy w Choczni szacuje się na około 1,1 miliona złotych. jak dodaje Kaliński, jest jednak szansa, że część tej kwoty uda się pozyskać z budżetu państwa, ponieważ gmina złożyła wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych i czeka na rozstrzygnięcie.

W tej chwili gmina Wadowice jest w trakcie oceny ofert na wykonanie przetargu, do którego zgłosiło się aż 11 firm. W ciągu kilku najbliższych tygodni z jedną z nich zostanie podpisana umowa i wykonawca wejdzie na plac budowy. Na zakończenie zadania będzie miał 300 dni.

Tymczasem w kolejce do modernizacji czekają już kolejne mosty w gminie. Burmistrz Kaliński zlecił niedawno wykonanie dokumentacji projektowych na budowę trzech mostów w Zawadce (potok Dąbrówka), Kaczynie i Choczni (na potoku Choczenka). Po wykonaniu projektów (koszt około 100 tysięcy złotych). Gmina Wadowice będzie mogła starać się o dofinansowanie budowy z budżetu państwa.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 hans 2019-08-23 15:53
lepiej zbuduj kaliński obiecaną ścieżkę rowerową
Cytować
+11 #2 Ancymon 2019-08-23 15:58
Cytuję hans:
lepiej zbuduj kaliński obiecaną ścieżkę rowerową

Było minęło :) arena psu w dupę ważne ze wybory wygrał
Cytować
+9 #3 Hieniu 2019-08-23 20:37
Wszystkie środki i siły na obwodnicę Wadowic dla drogi nr 28 !!!
Proszą mieszkańcy, prosi Śląsk i górale.
Cytować
-26 #4 Anonim 2019-08-23 20:45
Ścieżkę rowerowa to se na wieś idź jedz pojezdzij a nie ścieżkę co trzeba baranie. I Pan Kaliński jest osobą nadająca się na to stanowisko... Robi wszystko co się da naprawić po poprzedniku a Ty byś chciał wszystko od razu. A ścieżkę to se walnij i zacznij normalnie gadać!!!
Cytować
+5 #5 Reks 2019-08-24 07:53
A Pan redaktor to był tam w ogóle bo znowu bzdury że most obok osp most koło starej piwnicy a do remizy jest około 1000m przestańcie ludzi wprowadzać w błąd a ten most chyba od 40 lat jest do przebudowy
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.