Co dalej z południową obwodnicą Wadowic? Wygląda na to, że wadowiczanie jeszcze długo poczekają...
Co dalej z południową obwodnicą Wadowic?

Co dalej z południową obwodnicą Wadowic? Wygląda na to, że wadowiczanie jeszcze długo poczekają...

Nie da się ukryć, że południowa obwodnica Wadowic rozładowałaby korki, jakie tworzą się codziennie a zwłaszcza w Weekendy na wadowickich ulicach i drodze krajowej nr 28 i 52 w kierunku Suchej Beskidzkiej i Krakowa. Odetchnęliby kierowcy a także mieszkańcy Osiedli Kopernika i dolnej części Osiedla Pod Skarpą. Mówi się o tym od lat, władze Wadowic również od lat obiecują taką arterię.

Radny Tomasz Korzeniowski w maju tego roku podczas sesji  Rady Miejskiej w Wadowicach dopytywał właśnie o budowę obwodnicy o parametrach drogi krajowej od ronda generała Okulickiego przy moście na Skawie do ulicy Zegadłowicza.

W odpowiedzi, ówczesny sekretarz gminy Marek Brzeźniak odpowiedział radnemu, że od 2017 roku są prowadzone prace projektowe obwodnicy i dopiero po ich zakończeniu oraz uzyskaniu ostatecznego zezwolenia na realizację tej inwestycji możliwe będzie przejęcie terenów pod planowaną inwestycję oraz na zabezpieczenie środków w budżecie na ten cel.

Tymczasem jak w sensacyjnym tonie poinformował jeden z wadowickich portali mocno sprzyjający obecnym władzom, firma GPDT sp z o.o, która miała wykonać projekt zlecony jeszcze przez poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego, odmówiła jego realizacji. Podobno ustalona trasa nie była też zgodna z wytycznymi Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad i nie mogła być włączona do dróg krajowych jako obwodnica.

Władze Wadowic zamierzają na nowo przystąpić do projektowania drogi. Wygląda na to, że mieszkańcy  jeszcze długo poczekają na południową obwodnicę miasta...(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 Bzyk 2019-08-21 21:23
Tak właśnie Klinowski załatwił wadowicom wszystkie inwestycje że nie ma NIC !!!
Cytować
+5 #2 Paradox 2019-08-21 21:44
Drogi Panie Burmistrzu. To powinno być załatwione priorytetowo! Ile możemy jeszcze czekać? Tu nie ma miejsca na kilkanaście kolejnych miesięcy planowania.
Cytować
-12 #3 Przeciwnik budowy dr 2019-08-21 22:55
Zarówno ja jak i moi znajomi jestem przeciwnikiem budowania nowych dróg.Nowe drogi w Wadowicach spowodują dalsze rozjeżdżanie Wadowic przez samochody osobowe i ciężarówki. Napewno nie zmniejszy to stopnia zakorkowania. Halas i zanieczyszczone powietrze nie są nam potrzebne. A nie od dzisiaj wiadomo że Wadowice to sypialnia Krakowa. Jeśli zarabiać to tylko w Krakowie.
Cytować
+4 #4 Janusz 2019-08-22 09:06
To jest SKANDAL
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.