Znany samorządowiec Mirosław Nowak został prezesem powołanej niedawno przed Radę Miejską w Andrycho
Mirosław Nowak został prezesem nowej andrychowskiej spółki, która będzie dostarczać ciepło

Znany samorządowiec Mirosław Nowak został prezesem powołanej niedawno przed Radę Miejską w Andrychowie sp[ółki komunalnej AEC spółka z o.o. Będzie ona dostarczać ciepło dla mieszkańców miasta nad Wieprzówka.

Jak już informowaliśmy, niedawno na wniosek burmistrza Tomasza Żaka, Rada Miejska w Andrychowie podjęła decyzję o powołaniu nowej spółki komunalnej  AEC z kapitałem zakładowym 5 tysięcy złotych, która ma przejąć zadłużoną elektrociepłownię Elektrociepłowni Andrychów. EA popadła  w poważne długi i nie ma już szans na płynność finansową wierzycielami: wszystkie konta spółki zajął komornik. Trwa postępowanie egzekucyjne. To groziło tym, że na jesień 3/4 mieszkańców gminy Andrychów a także sporo przedsiębiorstw pozostanie bez ciepła.

Według pomysły włodarza, nowa spółka gminna, która ma zacząć działać od 1 września, ma zapewnić mieszkańcom i firmom dostawy energii i ciepła i  sukcesywnie przez okres kilku lat przejmować majątek elektrociepłowni. Za utworzeniem spółki komunalnej głosowało 12 radnych, większość popierających burmistrza Żaka. Wstrzymali się 5 radnych opozycji z klubu PiS. Opozycja podkreślała, że nie ma żadnego planu naprawczego a także to, że nieznane są koszty przejęcia samej elektrociepłowni jak i jej infrastruktury.

Nowa spółka ma już prezesa. Został nim Mirosław Nowak znany samorządowiec z Andrychowa. W latach 2002 -2010 był wicestarostą powiatu wadowickiego i działaczem partii Liga Polskich Rodzin a także radnym powiatowym z ramienia Platformy Obywatelskiej, zaś jesienią ubiegłego roku  został radnym powiatowym kandydując z listy Prawa i Sprawiedliwości (na liście był kandydatem partii Porozumienie Jarosława Gowina). Od kilku lat  Nowak pracuje na stanowisku kierownika wydziału w Urzędzie Miejskim w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zajmuje się gospodarką komunalną.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 zniesmaczony 2019-08-19 21:12
Nieistotne w jakiej branży, nieistotne w jakiej dziedzinie, nieistotne pod jakim szyldem partyjnym, nieistotne czy się na czymś zna czy też nie - ważne żeby być ciągle przy korycie.
Cytować
-5 #2 Świetny gość 2019-08-19 21:37
Mirosław Nowak jest doskonały w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, Andrychów od wielu lat nie potrafił rozwiązać tego problemu dlatego władze zostały zmuszone sięgnąć po najlepszego fachowca w tej branży.
Cytować
+4 #3 Eden 2019-08-20 04:24
Kalwaria już się cieszy że go nie ma
Cytować
+8 #4 Radek 2019-08-20 08:58
Czasy się zmieniają, ale Pan Mirosław zawsze jest w komisjach.
Cytować
+5 #5 kolec 2019-08-20 12:26
Koryto, koryto i jeszcze raz koryto ! ! !
Cytować
+2 #6 Pieszczuch 2019-08-20 12:36
I bardzo dobrze, mam nadzieje ze sie dogada z Waclawskim teraz bo PiS mu nic nie dal i odwalaja zarzad w powiecie i tego nieudolnego staroste, bo o staroscinie to nawet szkoda pisac
Cytować
+7 #7 Pytanie 2019-08-20 14:51
A jakie ten Pan ma kwalifikacje do zajmowania takiego stanowiska? Zarząd elektrociepłown ią powinno się oddać w ręce fachowca, a nie samorządowca.
Cytować
+4 #8 Fakenewsy 2019-08-20 17:46
1. Nie 3/4 gminy, "tylko" 3/4 Andrychowa
Cytować
0 #9 Fakenewsy 2019-08-20 17:50
Bardzo podoba mi się ten człowiek burmistrza Żaka. W sam raz na miejsce dla kogoś, kto ma zaradzić "najwiekszemu kryzysowi z jakim przyszło się zmierzyć władzom miasta"
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.