Zaniepokojeni pustymi półkami mieszkańcy Wadowic obawiają się likwidacji dwóch sklepów  Tesco prz
Pustki na półkach. Czy Tesco zwija się z Wadowic?

Zaniepokojeni pustymi półkami mieszkańcy Wadowic obawiają się likwidacji dwóch sklepów  Tesco przy Alei Matki Bożej Fatimskiej i Placu Bohaterów Westerplatte. Biuro prasowe sieci milczy w temacie, nieco więcej zdradzili nam pracownicy.

W styczniu tego roku Tesco że w najbliższym czasie zostaną zamknięte 32 nierentowne placówki w Polsce. To kolejne tego typu działania, w sierpniu ubiegłego roku sieć poinformowało o zamknięciu 13 marketów, rok wcześniej zamknęło ich 9, m.in. w niedalekim Oświęcimiu. Jak nam wtedy potwierdzono, dwa markety tej sieci w Wadowicach nie są w planach do likwidacji

Od kilku dni mieszkańcy Wadowic zaniepokojeni są pustoszejącymi półkami w wadowickich sklepach tej sieci przy Alei Matki Bożej Fatimskiej jak i Placu Obrońców Westerplatte. Wygląda to miejscami jak sklepy z czasów PRL. Kupujący obawiają się, czy placówki nie zostaną zamknięte i zlikwidowane.

Kilka dni temu wysłaliśmy w tej sprawie pytania do biura prasowego Tesco Polska, niestety jeszcze nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Nieco więcej dowiedzieliśmy się od pracowników sklepu.

To tzw. wietrzenie magazynów aby dokonać zmiany asortymentu. Nie dostaliśmy żadnych informacji, że mamy szukać sobie nowej pracy – dowiedzieliśmy się w markecie przy Placu Bohaterów Westerplatte w Wadowicach.

Po naszym artykule skontaktowało się z nami Biuro Prasowe, które poinformowało nas, że sieć skupia się na mniejszych formatach sklepów. Częścią procesu jest sprzedaż ośmiu placówek - nie dotyczy to sklepów w Wadowicach, które jako supermarkety nie są również przewidziane do przebudowy. Pierwszy etap zmian zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z uproszczeniem asortymentu we wszystkich sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Stąd wyprzedaż części produktów także w wadowickich sklepach.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Radek 2019-08-02 14:19
*Plac Obrońców Westerplatte
Cytować
+19 #2 Yaba 2019-08-02 21:10
W Makowie Podhalańskim takie "wietrzenie" trwa nieprzerwanie od kilku lat. Regały, a zwłaszcza chłodnie są zastawione pustymi kartonami.
Jednak - jak dla mnie - Tesco może się całkiem zwinąć. Byle by się Lidl szybko odbudował.
Cytować
+6 #3 Yaba 2019-08-02 21:16
Cytuję Radek:
*Plac Obrońców Westerplatte

No właśnie... Też mi się wydaje, że to jest plac "Obrońców", a nie "Bohaterów".
Cytować
+15 #4 Michał 2019-08-03 08:05
savia to był sklep
Cytować
+8 #5 Lusiek 2019-08-03 09:08
Bedzie o 50% mniej asorttmentu... to zadne wietrzenie magazynu
Cytować
-10 #6 Jaco 2019-08-03 17:41
Niedługo powstaną Pisexy gdzie tylko wyznawcy Pisu będą mogli kupować. Gorszy sort won
Cytować
0 #7 Geralt Riv 2019-08-03 19:59
Cytuję Jaco:
Niedługo powstaną Pisexy gdzie tylko wyznawcy Pisu będą mogli kupować. Gorszy sort won

Kolejny, który nie może się pogodzić wyborem większości.-_-
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.