Z początkiem lipca ruszyła rozbudowa cmentarza komunalnego w Wadowicach. Do końca sierpnia tego roku p
Rozpoczęto rozbudowę wadowickiego cmentarza komunalnego

Z początkiem lipca ruszyła rozbudowa cmentarza komunalnego w Wadowicach. Do końca sierpnia tego roku powstanie ponad pół tysiąca nowych miejsc na pochówki, a docelowo ponad 2200.

Kończą się miejsca na pochówki dla zmarłych na cmentarzach parafialnym i komunalnym w Wadowicach. Stąd burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński postanowił rozwiązać ten problem i na początku roku zlecił rozbudowę cmentarza na ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach. W maju tego roku ogłoszono przetarg, a z początkiem lipca rozpoczęły się roboty budowlane.

Wykonawcą inwestycji jest firma MARBUD ze Świnnej Poręby. Do końca sierpnia ma rozbudować cmentarz o trzy sektory na ponad 500 nowych miejsc na pochówki, wokół których powstanie infrastruktura towarzysząca m.in. kanalizacja deszczowa, drenaż, alejki i chodniki oraz tymczasowe ogrodzenie. Całkowity koszt  prac budowlanych wyniesie około 1,42 miliona złotych.

To pierwszy etap inwestycji, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. Docelowo, powierzchnia cmentarza komunalnego ma zostać powiększona o 1,2 hektara. Na tym obszarze zmieści się ponad 2200 miejsc na pochówki, w tym około 250 w kolumbariach na urny.

Poglądowy plan rozbudowy cmentarza komunalnego:

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 hans 2019-07-09 09:55
kaliński dokończ ścieżkę rowerową, którą obiecałeś, prace ponoć miały się rozpocząć od początku maja tylko nie wiem którego roku :lol:
Cytować
+16 #2 GRABARZ 2019-07-09 10:21
Cytuję hans:
kaliński dokończ ścieżkę rowerową, którą obiecałeś, prace ponoć miały się rozpocząć od początku maja tylko nie wiem którego roku :lol:

Dla tych nie potrzeba ścieżki rowerowe oni sami tam zajadą.
https://youtu.be/WXWHz17CRMA
https://tablica-rejestracyjna.pl/KWA06883
Cytować
+22 #3 łopata 2019-07-09 10:27
Cmentarz mógł być już dawno rozbudowany, ale poprzednie władze starostwa poprzez odmawianie wydawania pozwoleń na budowę blokowały wszystko, co chciał zrobić Klinowski.
Po przesiadce na inny stołek trzeba było w te pędy odkręcać poprzednie decyzje.
A cmentarz to nie jedyna "blokada".

Kto pod kim dołki...
Cytować
+8 #4 normalnoścs 2019-07-09 10:35
puść Pan Układ niech wszyscy widzą
Cytować
+8 #5 QWERTY 2019-07-09 14:58
Bartuś pierdoła to tylko kończy to co było,bo o projekcie rozbudowy cmentarza wiadomo było już od dłuższego czasu no niestety tam mieszkanek tam brakuje ,a kostucha nie zwalnia tępa ,i kosi w najlepsze
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.