Ogłoszony przetarg na budowę ronda na Wenecji, w miejscu skrzyżowania o przesuniętych wlotach drogi k
W końcu się uda? Ogłoszono przetarg na rondo na Wenecji

Ogłoszony przetarg na budowę ronda na Wenecji, w miejscu skrzyżowania o przesuniętych wlotach drogi krajowej nr 52 oraz ulic Wenecja i Wałowej w Wadowicach. Po latach mieszkańcy w końcu się doczekają?

Dobra wiadomość dla kierowców. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, ogłoszono przetarg na budowę ronda na Wenecji, w miejscu skrzyżowania o przesuniętych wlotach leżącej w ciągu  drogi krajowej nr 52 ulicy Konstytucji 3 Maja oraz ulic Wenecja i Wałowej w Wadowicach. Do 18 lipca wykonawcy  mogą składać oferty.

Jak informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie, w wymaganiach stawianych wykonawcom oczekuje się wykonania robót budowlanych w terminie nie dłuższym niż 10 miesięcy od podpisania umowy, przy czym można zaproponować skrócenie tego terminu maksymalnie o 2 miesiące. Do czasu realizacji robót nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca). Oferty będą punktowane wg zasady cena, gwarancja jakości, personel wykonawcy oraz  termin realizacji.

Do zakresu inwestycji wliczana jest rozbudowa drogi krajowej d od 46 km i 196 m do 46 km 594 m w Wadowicach wraz z niezbędną infrastrukturą: rozbudową drogi w tym miejscu, budową ronda, rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z ul. Wenecja, rozbiórkę zjazdów (w celu zmiany ich lokalizacji), budowę zjazdu indywidualnego (przy ul. Wałowej), przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę zjazdów publicznych (przy ul. Wałowej i ul. Wenecja).

Powstanie  także chodnik, ścieżka rowerowa, ciąg pieszo rowerowy, nowe zatoki autobusowe, konstrukcje oporowe, kanalizacja deszczowa oraz rozbudowane zostanie oświetlenie drogowe.

O tym, że ulica Konstytucji 3 Maja leżąca w ciągu drogi krajowej nr 52 i skręty na ulicę Wałową w kierunku Wysokiej i Przytkowic i na ulicę Wenecja w kierunku Jaroszowic jest jednym z głównych powodów powstających od centrum miasta korków, zwłaszcza popołudniami, nie trzeba nikogo przekonywać. To też jedno z niebezpieczniejszych miejsc w naszym mieście: bardzo często dochodzi tutaj do kolizji i wypadków, niestety nawet śmiertelnych. Od lat radni i mieszkańcy apelowali o rondo w tym miejscu.

Sytuacja z płynnością ruchu nieco poprawiła się po wybudowaniu tutaj za kadencji burmistrza Mateusza Klinowskiego w czerwcu 2016 roku lewoskrętów, co nieco rozładowało korki.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Stsnislaw 2019-07-05 13:26
Fajnie by było by wygrała jaka normalna firma ale nie tania bo tanich to myślę że mamy już dosyc
Cytować
+9 #2 street 2019-07-05 16:25
bez obwodnicy w stronę Suchej Beskidzkiej kaszana komunikacyjna jest i będzie, przejedziemy dwa ronda i pół godziny+ poświęcimy na Putka
Cytować
+1 #3 Stasek 2019-07-07 12:59
No fajnie. Jak się pokryje z remontem mostu to przejazd przez Wadowice będzie dramatyczny
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.