Ponad pół roku po potężnym pożarze, rozpoczęły się prace związane z odbudową sklepu Lild przy u
Drukuj
Rozpoczęła się odbudowa Lidla. Kiedy otwarcie?

Ponad pół roku po potężnym pożarze, rozpoczęły się prace związane z odbudową sklepu Lild przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach. Kiedy otwarcie?

Ponad pół roku po pożarze, na wyczyszczony i uprzątnięty wcześniej plac wjechał ciężki sprzęt i rozpoczęła się odbudowa spalonego doszczętnie sklepu sieci Lidl w Wadowicach. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, placówka zostanie otwarta na jesień, najprawdopodobniej koniec września.

Jak poinformowała nas niedawno Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager Lidl Polska,  wielkość nowego sklepu ma być analogiczna do poprzedniego obiektu, jednak o jeszcze bardziej nowoczesnej architekturze.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w południe, 14 stycznia tego roku, kiedy to pracownik ochrony marketu Lidl  zauważył w sklepie przy suficie spore zadymienie. Zarządzono ewakuację klientów i wezwano służby ratownicze. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, JRG Andrychów oraz druhów ochotników z terenów całej gminy a także policję oraz Pogotowie Energetyczne. W sumie na miejscu z ogniem walczyło ponad 25 zastępów strażaków.

Ze sklepu ewakuowano 9 pracowników sklepu oraz około 30 klientów, zamknięto ulicę Zegadłowicza leżącą w ciągu drogi krajowej nr 28. Dogaszanie trwało do późnych godzin wieczornych. Nikt na szczęście w pożarze nie ucierpiał, ale market spłonął doszczętnie i konieczne, ze względów bezpieczeństwa, było jego wyburzenie. Był to jeden z największych w ostatnim czasie pożarów w Wadowicach i okolicy.

Tak wyglądał pożar Lidla 14 stycznia 2019 roku:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Ktoś w tym banku łaskawie obsługuje?

Stowarzyszenie "Dać Szansę" hucznie otwarło swoją nową siedzibę

Żółte naklejki także na przejazdach nieczynnych linii takich jak stotrójka. Kolej broni takiego rozwiązania

Ważna informacja dla podróżujących koleją. Czasowe zmiany do rozkładu jazdy

ZUS zaprasza na Dzień Seniora