Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II ze względu na spory ruch w tym sezonie poszukuje przewodników. Zobac
Papieskie muzeum szuka przewodników

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II ze względu na spory ruch w tym sezonie poszukuje przewodników. Zobaczcie szczegóły i wymagania.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach poszukuje przewodników.

Miesiące letnie to szczyt ruchu turystycznego w naszym Muzeum. Zainteresowanie zwiedzaniem jest tak wielkie, że rezerwacje trzeba zakładać z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Skutkuje to także zwiększonym zapotrzebowaniem na usługę przewodnicką – informuje nas Magdalena Maślona, specjalista ds. marketingu papieskiego muzeum.

Wymagania? Wykształcenie minimum średnie, wymagana znajomość przynajmniej jednego języka obcego (angielski, włoski, hiszpański, francuski, niemeicki, portugalski, słowacki, węgierski, flamandzki), dyspozycyjność, wysoka kultura osobista, komunikatywność.

Preferowane doświadczenie w wykonywaniu zadań przewodnika muzealnego lub podobnych. Umowa zlecenie.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są TUTAJ.

Przypomnijmy, że muzeum  w nowej formule zostało założone w 2010 roku przez cztery podmioty: Archidiecezję Krakowską, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządy województwa małopolskiego i gminy Wadowice. Muzeum jako nowa instytucja kultury kontynuuje działalność placówki założonej w 1984 roku przez Archidiecezję Krakowską. Placówka po przebudowie działa od kwietnia 2014 roku. Autorami ekspozycji stałej są Barbara i Jarosław Kłaputowie. Przechodząc przez 16 stref tematycznych na czterech kondygnacjach kamienicy, zajmujących 1200 m2 powierzchni, poznajemy kolejne etapy życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II: od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie „wszystko się zaczęło”, po dom, którym stał się dla niego cały świat. Odkrywamy przedwojenne Wadowice, wędrujemy z Ojcem Świętym w góry, poznajemy kontekst historyczny jego działalności i wyruszamy w 104 podróże apostolskie. W muzeum możemy też towarzyszyć papieżowi w jego odchodzeniu do Domu Ojca oraz zgłębić jego drogę do świętości.

W muzeum udostępnianych jest blisko 200 autentycznych pamiątek związanych z życiem Jana Pawła II i jego rodziny oraz 140 archiwalnych zdjęć. Wciąż gromadzone są nowe eksponaty, ofiarowywane najczęściej przez osoby z kręgu Jana Pawła II, jak np. osobiste pamiątki przekazane placówkę przez Benedykta XVI w 2017 roku. Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II prowadzi nie tylko działalność wystawienniczą, ale też naukową i edukacyjną. Co roku odbywają się konferencje naukowe i koncerty z okazji papieskich rocznic, a dzieci i młodzież mogą brać udział w warsztatach muzealnych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.