Miała być galeria handlowa, McDonald's, a potem nawet zakład utylizacji opon. Nic z tego nie wyszło:
Teren bo byłym Bumarze na sprzedaż

Miała być galeria handlowa, McDonald's, a potem nawet zakład utylizacji opon. Nic z tego nie wyszło: tereny przemysłowe po byłym  "Fumis-Bumar" zostały wystawione na sprzedaż. Cena? 28,5 miliona złotych złotych netto, czyli 831 zł/m²

Tereny po dawnym zakładzie "Fumis-Bumar" znajdujące się między wadowicką obwodnica i ulicą Legionów i wyremontowaną za kadencji burmistrza Klinowskiego ulicą Fabryczną zostały wystawione na sprzedaż. Działka o powierzchni 3,5 hektara od kilku dni jest w ofercie popularnego portalu zajmującego się nieruchomościami Otodom.pl w cenie 28,5 miliona złotych neto, czyli 831 złotych za m²

Sprzedam działkę o przeznaczeniu produkcyjno - magazynowym (z MPZP) w centrum Wadowic o pow. 3.43 ha. Zgodnie z MPZP na działce możliwa jest każda działalność produkcyjna, również przemysł ciężki. Budynki magazynowe do wysokości 25 metrów, inkubatory przedsiębiorczości, oraz handel hurtowy. Teren jest doskonale skomunikowany, posiada cztery niezależne wjazdy w tym bezpośrednio z drogi krajowej 52 i 28 na odcinku łączącym kierunki Kraków - Bielsko Biała DK 52 i Zator (Śląsk) - Sucha Beskidzka (Podhale, Słowacja) DK 28. Na terenie znajduje się solidna Stalowa konstrukcja Hali z posadzką betonową (30 cm) o powierzchni 8 000 m2 z możliwością do adaptacji. Teren posiada dwa niezależne źródła zasilania (wysokie napięcie), przyłącz wody o śr. 110 mm. kanalizacja sanitarna (200 mm) i deszczowa (500 mm x2), przyłącz PEC. Teren sąsiaduje z dworcem PKP, siedzibą spółki MASPEX, 600 metrów od centrum miasta, Muzeum Św. Jana Pawła II. Działka posiada olbrzymie walory inwestycyjne, doskonałą lokalizacje w regionie małopolski zachodniej. Istnieje możliwość wynajmu długoterminowego całości terenu – czytamy w ogłoszeniu.

 

 

Przypomnijmy, że spółka, która teraz wystawiła działkę na sprzedaż, kupiła ten teren kilka lat temu w drodze przetargu od spółki Bumar sp. z o. o. w Warszawie. Budynki poprzemysłowe zostały wyburzone, a teren dokładnie oczyszczony. Inwestorzy zaplanowali stworzenie tutaj nowoczesnego obiektu usługowo-handlowego i ekspozycyjnego dla przedsiębiorców.  Zaplanowano też restaurację McDonald's, sale siłowni, fitness czy korty do gry w squash'a. Aby to wszystko powstało, potrzeba była zgoda Rady Miejskiej w Wadowicach na przekwalifikowanie działek.

W 2014 roku na ostatniej sesji tamtej kadencji Rady Miejskiej w Wadowicach radni zgodzili się na przekwalifikowanie działek z przemysłowych na handlowe. Wśród osób, które kilka lat temu popierały tą inwestycję i zgodziły się na przekwalifikowanie gruntów po zakładzie na cele handlowe, była ówczesna burmistrz Wadowic a obecnie posłanka (PiS) Ewa Filipiak.

W 2015 wraz z burmistrzem Mateuszem Klinowskim i radnymi nowej kadencji, wycofano się z tej uchwały planując tutaj przemysłowe tereny miasta i w ten sposób pomysł z galerią handlową został zablokowany.

Od tego czasu na tym terenie niewiele się dzieje, chociaż jak sensacyjnie podawały "Pudelkowe" media, w tym miejscu miała powstać  m.in. największa na południu Polski stacja utylizacji zużytych opon samochodowych...(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Michał 2019-04-19 16:06
Może lokalni handlowcy zainwestują w produkcję - mają szanse ;-))bo handel i tak na zatorską i do centrum nie wróci
Cytować
+37 #2 He 2019-04-19 16:07
Żeby se tylko Pudzian połówki nie chciał odebrać ;)
Cytować
+16 #3 Normalne super 2019-04-19 16:10
To mi się podoba, handlu jest już nadmiar. Pora na prawdziwego inwestora, który będzie zdolny zainwestować w produkcję.
Cytować
+10 #4 Srom 2019-04-19 18:46
Podobno Pudzian kupił tą działkę
Cytować
+8 #5 Czytelnik 2019-04-20 07:17
Super Express już powiadomiony?
Cytować
-5 #6 dron 2019-04-20 13:25
Gdyby nie nawiedzony "kanapka"mielib yśmy dziś gotowy,piękny obiekt i wiele miejsc pracy.Dokładnie widać do czego może doprowadzić upośledzenie decyzyjne, nie mylić z uprzedzeniem i kompletny brak logicznego myślenia.Nie wiemy, na co czekają radni byli bezradni,trzeba się przyznać do błędu wymuszonego i przekwalifikowa ć ten nieszczęsny teren dla dobra i pożytku ogółu.
Cytować
+8 #7 do roboty 2019-04-20 13:48
na mieszkania albo proszę produkować cokolwiek !
Cytować
+9 #8 prawda 2019-04-20 13:53
Inwestor wiedział, że kupuje działkę produkcyjną więc niech produkuje albo sprzeda co właśnie czyni i jest ok!
Cytować
+4 #9 Lolo 2019-04-20 22:43
Cytuję olo:
to jest zarobek!!!
Fumis sprzedano za nie całe 3 miliony złotych!!!
Tak się robi wałki w Wadowicach...
i gdzie PiS z tą cała swoją uczciwością???????????????????????????????????????????????????????????

Bo to jest warte po latach jakies 6milionow ale nie tyle co chca
Cytować
-5 #10 cześ 2019-04-22 14:17
"mielibyśmy wiele miejsc pracy" za oszałamiające 1600... a jeżeli "ten" inwestor postawił by zakład produkcyjny to mielibyśmy obóz pracy ... również za 1600
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.