Druhowie ochotnicy z OSP Frydrychowice zbierają pieniądze na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo
Strażacy  OSP Frydrychowice zbierają kasę na nowy wóz. Pomożecie?

Druhowie ochotnicy z OSP Frydrychowice zbierają pieniądze na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4x4, przystosowania go do działań oraz wyposażenia w niezbędny sprzęt ratujący życie ludzkie. Kto chce, może ich wspomóc dowolną kwotą.

Ochotnicza Straż Pożarna we Frydrychowicach to jedna z pięciu jednostek działających na terenie gminy Wieprz. Od 1912 roku nieprzerwanie działa na rzecz lokalnej społeczności biorąc udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W początkowych latach strażacy wyjeżdżali głównie do gaszenia pożarów, lecz z biegiem czasu i rozwoju technologicznego wachlarz działań znacznie się powiększył.

Ratownicy wyjeżdżają przede wszystkim do kolizji, wypadków komunikacyjnych, pożarów, zabezpieczeń lądowisk LPR, usuwania skutków anomalii pogodowych takich jak nawałnice, wichury, powodzie. Jednostka zrzesza prawie 50 członków czynnych, przy OSP działa też Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza która liczy 30 członków"

Posiadają  dwa samochody ratowniczo- gaśnicze (średni) GBA Renault M210 oraz (lekki) GLM Daewoo Lublin, a także ponton ratowniczy , jednak chcą się dalej rozwijać, dlatego potrzeba nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi  mocno wyeksploatowanego, awaryjnego ponad dwudziestoletniego "Lublina". Potrzeba 50 tysięcy złotych jako wkład własny w zakup pojazdu.

Kto chciałby wesprzeć druhów dowolną kwotą, która zostanie przeznaczona na zakup nowego samochodu, może zrobić to TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Andrzej 2019-04-08 20:38
Pani wójt im dołoży gmina bogata choć zadłużona po uszy.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.