14 czerwca 2009 roku kardynał Stanisław Dziwisz pobłogosławił granitowe kamienie przywiezione przez
Co się stało z "papieskimi" kamieniami?

14 czerwca 2009 roku kardynał Stanisław Dziwisz pobłogosławił granitowe kamienie przywiezione przez burmistrzów i prezydentów miast, które odwiedził papież Jan Paweł II. Kamienie te miały utworzyć na wyremontowanych rynku "Pielgrzymią Drogę Jana Pawła II". Dziś już wiadomo, że nie utworzą.

O zapomniane kamienie upomnieli się mieszkańcy podczas spotkania z projektantami małej architektury na placu Jana Pawła II. Spotkanie miało miejsce 27 stycznia bieżącego roku. Przedstawiciel firmy Traffic System, odpowiedzialnej za przygotowanie koncepcji zagospodarowania wyremontowanego placu stwierdził: "tutaj nie można mówić o wprowadzeniu wielu elementów, ponieważ wprowadziłoby to chaos".

Trudno się z tą myślą nie zgodzić, ale tym bardziej trudno zrozumieć intencje burmistrz Ewy Filipiak, która z pomysłem umieszczenia granitowych płyt na placu wystąpiła do władz miast, do których pielgrzymował w czasie swojego pontyfikatu Jan Paweł II. "Chcemy, by w ten sposób powstała aleja papieskich miast, która połączy miejscowości z różnych kontynentów" - mówiła Ewa Filipiak.

Apel Ewy Filipiak spotkał się z ogromnym odzewem. Do Wadowic dotarło ponad 50 granitowych, a nawet marmurowych tablic i cokolików (według źródeł portalu Onet.pl było ich nawet 90). Samorządy poszczególnych miejscowości nie ukrywały radości, w końcu dla wielu z nich była to okazja do promocji w najbardziej eksponowanym miejscu rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Na tablice nie szczędzono więc pieniędzy. Katowicki kamień w kolorze węgla zawierał oprócz herbu miasta i daty wizyty także papieskie słowa: "Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja". Autor kaliskiego kamienia wygrawerowany napis zatopił w mosiądzu, a Żywiec pokusił się nawet o kolorowy grawerunek herbu miasta. Burmistrz szumnie zapowiadała, że kamienie: "Już wkrótce, podczas przebudowy centralnego placu miasta, zostaną wmurowane w płytę wadowickiego rynku".

Pomysł burmistrz Wadowic z pewnością nie był nietuzinkowy. Ale, jak się okazuje, nie był on też przemyślany. Nie po raz pierwszy burmistrz i jej doradcom zabrakło wyobraźni lub po prostu fachowości, samej idei nie skonsultowano nawet z projektantami nowej płyty rynku. A przecież kamieni o różnych gabarytach i kolorystyce nie dało się wkomponować w płytę placu nie burząc jego spójnego charakteru. Czy nie należało szczegółowo określić specyfikacji kamieni i poprosić o przestrzeganie wytycznych?

Sama rewitalizacja rynku z wielu powodów budzi niezadowolenie. Nie wykonano obiecanych instalacji wod-kan-gaz, a burmistrz i urzędnicy twierdzą obecnie, że nie było takiej potrzeby. Tymczasem inaczej zakłada Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Wadowice, uchwalony przez Radę Miejską. Burmistrz uchwałę tą postanowiła zignorować. Do tego prace na rynku zorganizowano fatalnie, a przedłużający się remont uderzył w gospodarkę miasta. Z tego powodu protestowali wadowiccy kupcy, zapowiadane są pozwy przeciwko miastu. Teraz jednak kompromitacja może przybrać rozmiary ogólnopolskie, gdy tylko samorządy poszczególnych miast odkryją, iż zostały wyprowadzone w pole i poniosły spore koszty na próżno.

Na rynku wysyłane do Wadowic kamienie z pewnością się nie pojawią. Mówili o tym architekci z pracowni Traffic System, którzy zamiast nich zaproponowali ujednolicone tablice z nazwami miejsc papieskich pielgrzymek, które zostaną umieszczone wzdłuż projektowanej "osi pontyfikatu". Co zatem stanie się z przesłanymi kamiennymi płytami?

W czasie spotkania 27 stycznia Tadeusz Krupnik, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Wadowice zaskoczony pytaniem o "papieskie" kamienie wyjaśniał: "Płyty są w Urzędzie Miejskim i zastanawiają... się, w jaki sposób to godnie wykorzystać", co samo w sobie jest zastanawiające.


Specjalnie dla portalu WadowiceOnline.pl wypowiedział się też rzecznik Urzędu Miasta Stanisław Kotarba: "...jeżeli chodzi o pamiątkowe kamienie otrzymane na prośbę Pani Burmistrz z miast papieskich, z uwagi na fakt, że są one różnego kształtu i formy oraz wykonane zostały w różnych technikach, będzie z nich przygotowana odrębna ekspozycja. Jej miejsce zostanie określone w terminie późniejszym. Jedna z propozycji zakłada ogród przy ul. Kościelnej, a inna mające powstać w przyszłości Centrum Obsługi Pielgrzyma przy ul. Lwowskiej. Jednak nic nie jest przesądzone"

Wymienione miejsca niestety nie są równie reprezentacyjne, co główny plac miasta. Trudno też wyobrazić sobie, by taki charakter kiedyś miały. Na pytanie, czy tworzenie dwóch podobnych ekspozycji, niezależnie od ostatecznej lokacji, na niewielkiej przestrzeni centrum miasta ma w ogóle sens, rzecznik nie odpowiedział.

Może więc już teraz wypadałoby przyznać, że z obietnicy burmistrz dotyczącej rewitalizacji niewiele zostało? Czy burmistrz Wadowic zamierza w ogóle poinformować o losie kamieni władze miast papieskich i przeprosić za niedotrzymanie słowa?

"Wadowice nie zamierzają się ograniczać tylko do polskich miast. Zaproszenie do projektu wyślą również do zagranicznych miejscowości" – mówiła burmistrz Ewa Filipiak. Tych zapowiedzi prawdopodobnie nie zrealizowała. Całe szczęście, bo wstyd za niekompetencje wadowickiego samorządu rozlałby się na cały świat. 

Rzeźbiarz Andrzej Oźmina, autor kaliskiego kamienia stwierdził: "jest niezwykle trwały, napis nieścieralny. Daję gwarancje na tysiąc lat". Pytanie tylko, czy jego dzieło kiedykolwiek jeszcze ujrzy światło dzienne...

 

AKTUALIZACJA (WTOREK, 14 LUTEGO 2012 16:00)

Skontaktował się z nami Rzecznik Urzędu Miasta Stanisław Kotarba, który poprosił o umieszczenie całej swojej wypowiedzi. Spełniamy prośbę rzecznika, dodatkowo przytaczamy pytania jakie zostały mu zadane:

"Witam.

W związku z przygotowywanym artykułem na temat granitowych płyt przekazanych władzom Wadowic w 2009 roku przez burmistrzów i prezydentów miast odwiedzonych podczas pielgrzymek przez Jana Pawła II proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Kto był inicjatorem lub pomysłodawcą pomysłu? Z posiadanych dokumentów wynika, że burmistrz Ewa Filipiak. Proszę o potwierdzenie.
2. Czy urząd miejski wyznaczył miejsce pod montaż otrzymanych płyt?
3. Kiedy taki montaż ma się odbyć?
4. Czy montaż w płytę nowego rynku zunifikowanych tablic z nazwami tych samych miejscowości nie wydaje się Państwu dublowaniem działań?

Proszę o przesłanie odpowiedzi najpóźniej do piątku (3.02), do godziny 16.00. Jeśli nie są Państwo w tym momencie odpowiedzieć na któreś z wymienionych pytań proszę to zaznaczyć. Taka odpowiedź znajdzie się w tekście"

Odpowiedź jaką uzyskaliśmy od rzecznika:

"Dokumentowanie pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II na granitowych płytach jest wspaniałą ideą.  Nowa płyta wadowickiego rynku będzie  upamiętniać pielgrzymi szlak naszego Wielkiego Rodaka zarówno do Ojczyzny, jak i do wielu krajów świata.

Natomiast jeżeli chodzi o pamiątkowe kamienie otrzymane na prośbę Pani Burmistrz z miast papieskich, z uwagi na fakt, że są one różnego kształtu i formy oraz wykonane zostały w różnych technikach, będzie z nich przygotowana odrębna ekspozycja. Jej miejsce zostanie określone w terminie późniejszym. Jedna z propozycji zakłada ogród przy ul. Kościelnej, a inna mające powstać w przyszłości Centrum Obsługi Pielgrzyma przy ul. Lwowskiej. Jednak nic nie  jest przesądzone. Dzięki temu miasta, które jeszcze nie przysłały nam swoich kamieni będą mogły uzupełnić tę otwartą ekspozycję w dowolnym czasie.

Stanisław Kotarba

UM Wadowice"

(WD)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Krupnik ale nie ten 2012-02-14 12:32
A tu artykuł orła:

http://nowysacz.naszemiasto.pl/archiwum/2008228,symboliczne-kamienie-polacza-papieskie-miasta,id,t.html

:)
Cytować
-41 #2 wronna 2012-02-14 12:55
=
Znowu manipulacyjny i fałszywy tekst.

Portal Online nakombinował się jak tu znowu narobić we własne gniazdo i wyszło im jak zwykle. Czyli syfiasto.

Problemu z pamiątkowymi kamieniami nie ma bo zostaną wykorzystane do ekspozycji w mającym powstać nowym centrum pielgrzyma.

Więc ta burza w szklance wody jedynie ujawnia nieudolność autora tekstu i jego ptasie rozumowanie. Coś w stylu wrony czy innego podobnego ptoka.
Cytować
+28 #3 embek 2012-02-14 12:57
No to będzie ogólnopolska kompromitacja.. .
Cytować
+25 #4 PKO 2012-02-14 13:28
Ehh. Znów obietnice Filipiak. Znów kłamstwa. Czy ta kobieta nie ma wstydu? Proszę teraz zaprosić burmistrzów na spacer po kamieniach na głównym placu. Przecież obiecała im to Pani...

Szkoda, że magistracka wronna nie potrafi czytać ze zrozumieniem, być może wąs zasłania ekran.
Cytować
+20 #5 p1977 2012-02-14 13:31
To jest skandaliczna sytuacja i dobrze że wreszcie ktoś to opisał! Więcej takich artykułów na Online! Tego nam potrzeba, o kolejnych rurach można poczytać na W24!
Cytować
+15 #6 PKO 2012-02-14 13:36
Jeszcze jedno.... "do ekspozycji w powstającym centrum pielgrzyma"

To oczywiste, że dla granitowych, ulicznych płyt najlepszym miejscem będzie... Szklana gablota;)

Zaiste jest to rozumowanie niedoszłego posła, przyjaciela wszystkich Wadowiczan;)
Cytować
+15 #7 Dot 2012-02-14 13:47
Czyli kupa jak zwykle :-) hehehe, co za miasto......
Cytować
+10 #8 Leoncio 2012-02-14 14:00
Cytuję wronna:
=
Znowu manipulacyjny i fałszywy tekst.

Portal Online nakombinował się jak tu znowu narobić we własne gniazdo i wyszło im jak zwykle. Czyli syfiasto.

Problemu z pamiątkowymi kamieniami nie ma bo zostaną wykorzystane do ekspozycji w mającym powstać nowym centrum pielgrzyma.

Więc ta burza w szklance wody jedynie ujawnia nieudolność autora tekstu i jego ptasie rozumowanie. Coś w stylu wrony czy innego podobnego ptoka.


Jak zmanipulowany i fałszywy? Przecież wypowiada się w nim Filipiak i Kotarba. Rozumiem, że to oni zmanipulowali burmistrzami, prezydentami i mieszkańcami? Prawda?
Cytować
+14 #9 Rita 2012-02-14 14:07
Czyli jeśli dobrze rozumiem, ani Konior Studio czyli firma, która zajmowała się projektem rewitalizacji wadowickiego rynku ani firma Traffic System, która zajmuje się elementami małej architektury (co wynika z filmu) nigdy nie miały zamiaru w projekcie uwzględnić tych kamieni?

No to kto za to odpowiada?
Cytować
+16 #10 Zofia Siłkowska 2012-02-14 14:38
@Rita
Jak to kto odpowiada? Przecież nikt inny tego pomysłu nie firmuje, tylko burmistrz we własnej osobie.
Ale teraz to my - mieszkańcy- będziemy się wstydzić przed fundatorami tych kamieni!
Ta sytuacja najlepiej pokazuje , jak burmistrz traktuje nie tylko nas, bo nawet nie jest jej wstyd zblamować się przed polskimi miastami! Czy to liczenie na naszą i mieszkańców innych miast niepamięć? Nie, to lekceważenie okazywane na każdym kroku! Chyba teraz już nikt nie ma co do tego wątpliwości?!
Cytować
+6 #11 Dziadunio Dziadunio 2012-02-14 16:06
Spójrzcie na zdjęcie. Jeżeli wszystkie kamienie są równie estetyczne - dajcie Filipiakowej spokój - dopiero byśmy wyglądali gdyby toto władowali w rynek.

Nie, nie - już lepiej zrewitalizowac( sic!) nimi jakieś zapomniane nagrobki - albo - jeszcze lepiej - zbudować falochron nad brzegiem Skawy:D:D:D

Pomysł był poroniony od zarania - i lepiej żeby nie doczekał się realizacji.

Nawet kosztem blamażu w oczach innych miast.
Cytować
+9 #12 Zofia Siłkowska 2012-02-14 16:29
Cytuję dziadunio:
Spójrzcie na zdjęcie. Jeżeli wszystkie kamienie są równie estetyczne - dajcie Filipiakowej spokój - dopiero byśmy wyglądali gdyby toto władowali w rynek.

Nie, nie - już lepiej zrewitalizowac(sic!) nimi jakieś zapomniane nagrobki - albo - jeszcze lepiej - zbudować falochron nad brzegiem Skawy:D:D:D

Pomysł był poroniony od zarania - i lepiej żeby nie doczekał się realizacji.

Nawet kosztem blamażu w oczach innych miast.

Czyżby "dziadunio" nie rozumiał, że nie o estetykę w tej chwili chodzi, a o wywiązanie się ze zobowiązania?! Skoro podejmuje się taką decyzję i wysyła apel do burmistrzów i prezydentów miast, to należy przewidzieć, że każdy z tych pamiątkowych kamieni powinien mieć określony wymiar i wielkość liter, a także technikę wykonania napisu. Jeżeli się tego nie zrobiło na samym początku, a pozostawiło pole do dowolności, to należało przewidzieć również i to, że efekty będą właśnie takie, jak na zdjęciu. Tu nie ma co się czarować, że to nie jest takie, jak być powinno, bo z założenia takie być nie mogło, a to już odpowiedzialnoś ć tylko i wyłącznie pomysłodawcy.
Dla nas Wadowiczan to nie jest żadna nowość, bo nas burmistrz i jej urzędnicy tak lekceważąco traktują od lat, ale teraz okazało się, że "ta moda magistracka" dotyka innych w sposób zupełnie niezasłużony. Teraz już cała Polska przekonała się, że tutejszym "zawsze wiernym" nie wolno ufać!
Cytować
0 #13 majka 2012-02-14 16:40
@dziadunio
masz rację ,tutaj nie ma o co kruszyć kopii
Cytować
-1 #14 Jan Emeryt 2012-02-14 17:02
Doskonałym miejscem na ekspozycję płyt byłby plac przed kościołem WOTUM Św Piotra Apostoła jako fundament ogrodzenia wokół placu
MZ tzn Moim zdaniem.
Cytować
+9 #15 Dziadunio Dziadunio 2012-02-14 17:09
Droga Zofio(proszę wybaczyć poufałą formę) dziaduniowym rozumieniem zajmuje się, z doskonałym skutkiem, codzienna dawka lecytyny:):)

Problem z tymi kamieniorami jest wyłącznym problemem burmistrz -to był jej autorski projekt i to ona a nie mieszkańcy, będzie teraz" świecić oczami" przed ofiarodawcami tych wątpliwej urody pamiątek.

Naciskana Filipiak może wpaść na pomysł ze mieszkańcy oczekują od niej żeby wkomponowała toto, jako elementy małej architektury, w przestrzeń rynku - czego nie daj boże.

Oczywiście - cala sprawa świadczy o kompletnym braku umiejętności planowania, przewidywania ,ma tez kontekst klęcznikowo - odpustowy - ale to akurat wiemy wszyscy nie od dzisiaj.

Patrząc na te głazy nie sposób oprzeć się wrażeniu ze inspiracją do ich "zamówienia" był emerytowany proboszcz - ba, on z pewnością uznałby je za szlachetna ozdobę;):):)
Cytować
0 #16 Kika 2012-02-14 17:32
http://wadowice24.pl/wydarzenia/wiesci-z-miasta/631-symboliczne-kamienie-wypelnia-rynek bueheheheheh
Cytować
-2 #17 nie gej, nie ćpun 2012-02-14 17:55
dziadunio przecież wie lepiej. On "samyj umnyj i gienij pierwoj krasaty". Lecz niestety - demencja to rzecz okrutna... A i widzę, że i schizofrenii początki.
Cytować
+5 #18 Leoncio 2012-02-14 17:56
"Przy realizacji tego projektu miasto zamierza skorzystać z pomocy polskich dyplomatów, ambasadorów, a także wystąpić do Kancelarii Prezydenta RP z prośbą o honorowy patronat nad projektem."

Filipiak przechodzi samą siebie:) Ciekawe komu i co już obiecała i się z tego wywiązała?:)
Cytować
+18 #19 Miłośnik magistratu 2012-02-14 18:00
Cytuję dziadunio:
...dziaduniowym rozumieniem zajmuje się, z doskonałym skutkiem, codzienna dawka lecytyny:):)

Nie wcinaj tyle tego koksu! ;-)

I Zofia i dziadunio mają rację. Jednak te płyty na rynku to byłaby kompletna porażka.

W związku z tym, że magistrat spaprał sprawę przedstawiam poniżej tekst, który powinno się oficjalnie wysłać do miast, które "głazy" przygotowały:

Na mocy dekretu Carycy Ewy z dnia 14.02.2012 roku, Księstwo Wadowickie ogłasza, że w związku ze spapraniem ongiś remontu ulicy Karmelickiej - podległej Księstwu - oraz z podpieprzeniem zeń podkładu za grubą bańkę, co przełożyło się na spektakularne awarie Królewskich Wodociągów w okresie Zimy Tysiąclecia, przesłane kamienie zostaną użyte do odtworzenie podbudowy tejże ulicy. Wyrażamy głębokie słowa uznania za dostarczenie do miasta rodzinnego Karola Józefa Wojtyły najszlachetniej szych materiałów budowlanych.

Z upoważnienia Carycy,
paź Poseł Zweitausendsieb enhundert
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch
Cytować
-1 #20 Dziadunio Dziadunio 2012-02-14 18:38
@Miłośnik

Koksu? A co to jest koksu? :D

Masz ode mnie plusa - wiem ze kolekcjonujesz; ):)
Cytować
0 #21 Miłośnik magistratu 2012-02-14 18:46
Cytuję dziadunio:
@Miłośnik

Koksu? A co to jest koksu? :D

Masz ode mnie plusa - wiem ze kolekcjonujesz;):)

Taa, robię co minutę screeny :D
Koks? Jak to koks. Czarne, wysokokaloryczn e ;-)
Cytować
0 #22 Dziadunio Dziadunio 2012-02-14 18:57
Cytować
-6 #23 wadowiczanka 2012-02-14 19:21
Co za głupi tytuł,odpowiedź ano nic są w UM i o co tyle rabanu.Naprawdę już nie masz oczym pisać redaktorku.
Jeżeli są o różnych kształtach i z różnego materiału to dobrze że nie są w płycie Placu JP II. Napewno należy się zastanowić gdzie je godnie umieścić.
Cytować
+1 #24 ciek zdrojowy 2012-02-14 19:32
Cytuję Kika:
http://wadowice24.pl/wydarzenia/wiesci-z-miasta/631-symboliczne-kamienie-wypelnia-rynek bueheheheheh


on swego czasu nawet Klina wychwalał "najlepiej przygotowany dziennikarz" tak go żona określiła ale podobno chodziło chyba o to że śpi w ubraniu
Cytować
+4 #25 zig 2012-02-14 19:45
Cytuję wadowiczanka:
Co za głupi tytuł,odpowiedź ano nic są w UM i o co tyle rabanu.Naprawdę już nie masz oczym pisać redaktorku.
Jeżeli są o różnych kształtach i z różnego materiału to dobrze że nie są w płycie Placu JP II. Napewno należy się zastanowić gdzie je godnie umieścić.


Wadowiczanko, przecież tu nie chodzi o kamienie, które nadal "się zastanawiają", ale o naciągnięcie dziesiątek miast na koszty idące w tysiące zł!!!

Ktoś miał piękną ideę, sprzedał ją Polsce i światu, ale był totalnym amatorem i skończyło się KOMPROMITACJĄ.

Chyba, że radny Niemądry Krzyś napisze, że ten tekst to znów jakaś ateistyczna, bolszewicka wizja... że Skuteczna Ewa chciała dobrze, tylko inni się nie dostosowali. Nie dorośli do jej dynamicznego umysłu. A poza tym, czy ktoś zawiadomił prokuraturę? Nikt. Więc co to w ogóle za sztuczny problem? Ewa musi być nieomylna, skoro tak długo rządzi. Amen.
Cytować
-3 #26 Jan Emeryt 2012-02-14 20:13
Cytuję Jan Emeryt:
Doskonałym miejscem na ekspozycję płyt byłby plac przed kościołem WOTUM Św Piotra Apostoła jako fundament ogrodzenia wokół placu
MZ tzn Moim zdaniem.

To jest powazna propozycja
Cytować
-12 #27 Magistrat znowu górą 2012-02-14 20:18
"Dokumentowanie pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II na granitowych płytach jest wspaniałą ideą. Nowa płyta wadowickiego rynku będzie upamiętniać pielgrzymi szlak naszego Wielkiego Rodaka zarówno do Ojczyzny, jak i do wielu krajów świata.

Natomiast jeżeli chodzi o pamiątkowe kamienie otrzymane na prośbę Pani Burmistrz z miast papieskich, z uwagi na fakt, że są one różnego kształtu i formy oraz wykonane zostały w różnych technikach, będzie z nich przygotowana odrębna ekspozycja. Jej miejsce zostanie określone w terminie późniejszym. Jedna z propozycji zakłada ogród przy ul. Kościelnej, a inna mające powstać w przyszłości Centrum Obsługi Pielgrzyma przy ul. Lwowskiej. Jednak nic nie jest przesądzone. Dzięki temu miasta, które jeszcze nie przysłały nam swoich kamieni będą mogły uzupełnić tę otwartą ekspozycję w dowolnym czasie.


Teraz rozumiem, że p. Siłkowska nie ma racji, bo jak ona chce chodzić i dreptać po kamieniach, które są różnego kształtu i z różnych materiałów. Znowu okazuje się, że magistrat ma rację, a przeciwnicy strzelili sobie w kolano. Ale co zrobić? Oni są niereformowalni i pewnie na siłę by chcieli wszystko zepsuć.
Cytować
+2 #28 Jakub Jerzy Jaglarz 2012-02-14 20:31
Cytuję Magistrat znowu górą:
"Dokumentowanie pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II na granitowych płytach jest wspaniałą ideą. Nowa płyta wadowickiego rynku będzie upamiętniać pielgrzymi szlak naszego Wielkiego Rodaka zarówno do Ojczyzny, jak i do wielu krajów świata.

Natomiast jeżeli chodzi o pamiątkowe kamienie otrzymane na prośbę Pani Burmistrz z miast papieskich, z uwagi na fakt, że są one różnego kształtu i formy oraz wykonane zostały w różnych technikach, będzie z nich przygotowana odrębna ekspozycja. Jej miejsce zostanie określone w terminie późniejszym. Jedna z propozycji zakłada ogród przy ul. Kościelnej, a inna mające powstać w przyszłości Centrum Obsługi Pielgrzyma przy ul. Lwowskiej. Jednak nic nie jest przesądzone. Dzięki temu miasta, które jeszcze nie przysłały nam swoich kamieni będą mogły uzupełnić tę otwartą ekspozycję w dowolnym czasie.


Teraz rozumiem, że p. Siłkowska nie ma racji, bo jak ona chce chodzić i dreptać po kamieniach, które są różnego kształtu i z różnych materiałów. Znowu okazuje się, że magistrat ma rację, a przeciwnicy strzelili sobie w kolano. Ale co zrobić? Oni są niereformowalni i pewnie na siłę by chcieli wszystko zepsuć.


Zasadniczo tu nie chodzi o wkomponowanie płyt granitowych i marmurowych przeróżnych stylów i kształtów w rynek (co w efekcie nie działałoby uszlachetniając o, lecz komicznie), a o fakt (jak to napisali już moi poprzednicy) wyproszenia i narażenia na koszty wielu polskich miast, a co się z tym wiąże podatników z wyraźną obietnicą iż płyty owe będą wprawione w nową płytę rynku. Stąd przysłowiowa już niegospodarność włodarzy.
Cytować
+2 #29 Jakub Jerzy Jaglarz 2012-02-14 20:31
Chyba, że oczywiście takowy zamiar istniał od początku, ale to już sprawa dla innego reportera :)
Cytować
-10 #30 Współczujący Współczujący 2012-02-14 21:06
Gdyby były zawody dla redaktorów w kwestii doszukiwania się pseudoafer aby realizować politykę swojego Guru, mielibyście pierwsze miejsce, ale dziennikarzy z Was nie będzie. Swoją drogą co bym bez Was zrobił, gdybyście mi wieczornej rozrywki nie dostarczali. I pomyślałby kto że Pan J.J.J. w tak bliskiej religii sprawie nie wspomni o Bogu, czyżby brak czasu?
Cytować
-8 #31 Współczujący Współczujący 2012-02-14 21:08
A jak Wam się podobała wczorajsza wpadka ruchu palikota ?
niezalezna.pl/23400-ruch-palikota-nabral-sie-na-happening-naszosci
Cytować
+6 #32 PKO 2012-02-14 21:30
Cytuję współczujący:
Gdyby były zawody dla redaktorów w kwestii doszukiwania się pseudoafer aby realizować politykę swojego Guru, mielibyście pierwsze miejsce, ale dziennikarzy z Was nie będzie. Swoją drogą co bym bez Was zrobił, gdybyście mi wieczornej rozrywki nie dostarczali. I pomyślałby kto że Pan J.J.J. w tak bliskiej religii sprawie nie wspomni o Bogu, czyżby brak czasu?


Oj Płaszczu. Jesteś ostatnią osobą, która może się wypowiadać o poziomie dziennikarstwa. Tobie przynajmniej jak Filipiak obiecała to zapłaciła. Hihihi
Cytować
+7 #33 archiwumx 2012-02-14 21:53
NA ulicy lwowskiej chodnik koło bloku gdzie mieszka caryca jest elegancki prościutki,nato miast po przeciwnej stronie w czasie deszczu nie ma możliwości przejść ba są straszne kałuże ,płytki powyrywane ,stan taki istnieje od lat proponuję tam wyłożyć te płyty
Cytować
+2 #34 ciek zdrojowy 2012-02-14 22:06
Cytuję współczujący:
A jak Wam się podobała wczorajsza wpadka ruchu palikota ?
niezalezna.pl/23400-ruch-palikota-nabral-sie-na-happening-naszosci


a jak Ci sie podobał z 20 różnych wpadek pisu których mi sie nawet nie chce wymienić ale żeby nie było żem leń to ta wpadka RP na pewno słabsza niz z ziemi polskiej do wolski i już na 100% słabsza niż Borubar polski bramkarz z takim prezesem to lepiej wpadek innym nie wytykaj
Cytować
+1 #35 Leoncio 2012-02-14 23:34
Cytuję PKO:
Cytuję współczujący:
Gdyby były zawody dla redaktorów w kwestii doszukiwania się pseudoafer aby realizować politykę swojego Guru, mielibyście pierwsze miejsce, ale dziennikarzy z Was nie będzie. Swoją drogą co bym bez Was zrobił, gdybyście mi wieczornej rozrywki nie dostarczali. I pomyślałby kto że Pan J.J.J. w tak bliskiej religii sprawie nie wspomni o Bogu, czyżby brak czasu?


Oj Płaszczu. Jesteś ostatnią osobą, która może się wypowiadać o poziomie dziennikarstwa. Tobie przynajmniej jak Filipiak obiecała to zapłaciła. Hihihi


Bardziej mi to pasuje do Salachny. On nawet sobie współczuje.
Cytować
+3 #36 ? 2012-02-14 23:54
Współczujący ,ale masz ładne logo z serduszkiem , a to serduszko z pozostałości granitu z rynku
Cytować
+4 #37 Alibaba 2012-02-14 23:54
Płaszczu - Ty się nie odzywaj. Po prostu nie wypada, skoro Ty piszesz tylko na zamówienie władz. Jak musisz, to pisz, ale Wolny Portal - omiń!
Cytować
+12 #38 Rzecznik Magistratu 2012-02-15 08:35
Sprawa prosta, obiecamy Józkowi, że zostanie przewodniczącym Cholewką i za kościołem w Choczni zrobi alejkę.
Możliwe, że kamienie już tam są.
Jeżeli nie w Choczni, to poszukałabym w Komwadzie ew. w Eko.
znowu wstydzę się nie za siebie.
Cytować
-14 #39 licealistka 2012-02-15 09:24
Cytuję Magistrat znowu górą:
"Dokumentowanie pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II na granitowych płytach jest wspaniałą ideą. Nowa płyta wadowickiego rynku będzie upamiętniać pielgrzymi szlak naszego Wielkiego Rodaka zarówno do Ojczyzny, jak i do wielu krajów świata.

Natomiast jeżeli chodzi o pamiątkowe kamienie otrzymane na prośbę Pani Burmistrz z miast papieskich, z uwagi na fakt, że są one różnego kształtu i formy oraz wykonane zostały w różnych technikach, będzie z nich przygotowana odrębna ekspozycja. Jej miejsce zostanie określone w terminie późniejszym. Jedna z propozycji zakłada ogród przy ul. Kościelnej, a inna mające powstać w przyszłości Centrum Obsługi Pielgrzyma przy ul. Lwowskiej. Jednak nic nie jest przesądzone. Dzięki temu miasta, które jeszcze nie przysłały nam swoich kamieni będą mogły uzupełnić tę otwartą ekspozycję w dowolnym czasie.


Teraz rozumiem, że p. Siłkowska nie ma racji, bo jak ona chce chodzić i dreptać po kamieniach, które są różnego kształtu i z różnych materiałów. Znowu okazuje się, że magistrat ma rację, a przeciwnicy strzelili sobie w kolano. Ale co zrobić? Oni są niereformowalni i pewnie na siłę by chcieli wszystko zepsuć.


Jestem pod wrażeniem wypowiedzi pana rzecznika, który w kilku słowach, wręcz rozwalił tezy artykułu opozycji.

Chylę czoła wobec profesjonalizmu urzędu i z przerażeniem patrzę na nieporadność i niekompetencję antywadowickiej opozycji.
Cytować
+7 #40 Rita 2012-02-15 10:16
Cytuję licealistka:
Cytuję Magistrat znowu górą:
"Dokumentowanie pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II na granitowych płytach jest wspaniałą ideą. Nowa płyta wadowickiego rynku będzie upamiętniać pielgrzymi szlak naszego Wielkiego Rodaka zarówno do Ojczyzny, jak i do wielu krajów świata.

Natomiast jeżeli chodzi o pamiątkowe kamienie otrzymane na prośbę Pani Burmistrz z miast papieskich, z uwagi na fakt, że są one różnego kształtu i formy oraz wykonane zostały w różnych technikach, będzie z nich przygotowana odrębna ekspozycja. Jej miejsce zostanie określone w terminie późniejszym. Jedna z propozycji zakłada ogród przy ul. Kościelnej, a inna mające powstać w przyszłości Centrum Obsługi Pielgrzyma przy ul. Lwowskiej. Jednak nic nie jest przesądzone. Dzięki temu miasta, które jeszcze nie przysłały nam swoich kamieni będą mogły uzupełnić tę otwartą ekspozycję w dowolnym czasie.


Teraz rozumiem, że p. Siłkowska nie ma racji, bo jak ona chce chodzić i dreptać po kamieniach, które są różnego kształtu i z różnych materiałów. Znowu okazuje się, że magistrat ma rację, a przeciwnicy strzelili sobie w kolano. Ale co zrobić? Oni są niereformowalni i pewnie na siłę by chcieli wszystko zepsuć.


Jestem pod wrażeniem wypowiedzi pana rzecznika, który w kilku słowach, wręcz rozwalił tezy artykułu opozycji.

Chylę czoła wobec profesjonalizmu urzędu i z przerażeniem patrzę na nieporadność i niekompetencję antywadowickiej opozycji.


Rzecznik nie odpowiedział praktycznie na żadne pytanie ;) Faktycznie profesjonalista ;)
Cytować
-15 #41 Józef M. 2012-02-15 11:09
Koledzy powiedzmy sobie szczerze: to nie jest porażka opozycji to jest pogrom.

Jeżeli nie chcecie się przyznać do prawdy, że rzecznik obnażył waszą złośliwość i kompletną indolencję. To nie ma już dla was ratunku.

Jako opozycja jesteście pogrążeni na całego.
Cytować
+5 #42 zig 2012-02-15 11:28
Cytuję Józef M.:
Koledzy powiedzmy sobie szczerze: to nie jest porażka opozycji to jest pogrom.

Jeżeli nie chcecie się przyznać do prawdy, że rzecznik obnażył waszą złośliwość i kompletną indolencję. To nie ma już dla was ratunku.

Jako opozycja jesteście pogrążeni na całego.


Staszku, "rzeczniku" od siedmiu boleści,

nie ma sensu wklejać kolejny raz twoich bałamutnych odpowiedzi. Koń jaki jest, każdy widzi, a gdy burmistrzowie oszukanych przez was miast będą czytać ten artykuł i zobaczą tą prostacką manipulację, jakiej tutaj dokonujesz, tylko dodatkowo się wkurzą...

Do tego ten język, żywcem wyjęty ze szkoleń milicyjnych...

Może więc zamilknij i spróbuj jak te płyty... PO-zastanawiać się co dalej...

Póki co, Magistrat znowu dnem. A ty toniesz razem z nim.
Cytować
+9 #43 Dziadunio Dziadunio 2012-02-15 11:41
@ Józef M.

Jest taki stary, znany pospolicie, jak i opisywany przez kryminologie, sposób postępowania pewnej kategorii osób w określonych sytuacjach.

Daje się opisać słowami - "jeżeli ktoś przyłapie cie na gorącym uczynku, złapie cie za rękę - krzycz ze to nie twoja ręka" Tak zwane "pójście w zaparte".

Szczerze? Naiwne i mało skuteczne.

Burmistrz umoczyła w dziecięcy sposób i żadne stawianie tej sprawy na głowie tego nie zmieni.
Cytować
-16 #44 WRONA SKONA 2012-02-15 12:05
GŁUPOTA LEWACTWA JEST SZOKUJĄCA

NIE DOŚĆ ŻE LEWACTWO SIĘ SKOMPROMITOWAŁO KRETYŃSKIM TEKSTEM TO JESZCZE BRNĄ W CZARNĄ DZIURĘ BIERUTA

WRONA SKONA
Cytować
+11 #45 Miłośnik magistratu 2012-02-15 12:57
Cytuję dziadunio:
..."jeżeli ktoś przyłapie cie na gorącym uczynku, złapie cie za rękę - krzycz ze to nie twoja ręka" Tak zwane "pójście w zaparte"

To jest skuteczne, ale tylko w nielicznych przypadkach - kiedy jeszcze nic nikomu nie udowodniono.

Szczęśliwie dowodów na debilizm mamy w papalandzie mnóstwo :D


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch
Cytować
-10 #46 Walek 2012-02-15 13:11
Cytuję WRONA SKONA:
GŁUPOTA LEWACTWA JEST SZOKUJĄCA

NIE DOŚĆ ŻE LEWACTWO SIĘ SKOMPROMITOWAŁO KRETYŃSKIM TEKSTEM TO JESZCZE BRNĄ W CZARNĄ DZIURĘ BIERUTA

WRONA SKONA


Jestem za, a nawet przeciw. Czyli sporo w tym racji.
Cytować
+6 #47 stary 2012-02-15 14:11
Ciekawy tekst o radnym z Jaroszowic, który wyparł się swojej wsi...

http://inicjatywawadowice.pl/?p=456
Cytować
+6 #48 Jakub Jerzy Jaglarz 2012-02-16 05:56
Cytuję współczujący:
Gdyby były zawody dla redaktorów w kwestii doszukiwania się pseudoafer aby realizować politykę swojego Guru, mielibyście pierwsze miejsce, ale dziennikarzy z Was nie będzie. Swoją drogą co bym bez Was zrobił, gdybyście mi wieczornej rozrywki nie dostarczali. I pomyślałby kto że Pan J.J.J. w tak bliskiej religii sprawie nie wspomni o Bogu, czyżby brak czasu?Raczej stwierdziłem, że nad oczywistym dla mnie tematem nie będę dyskutował. W tym wypadku będę poruszał nadal kwestię niegospodarnośc i i złego planowania własnych posunięć. Gdyby burmistrz zrealizowała swoją obietnicę, to chociaż wyglądałyby owe kamienie w płycie rynku fatalnie, można by o niej powiedzieć, że jest honorowa i wypełnia dane wcześniej obietnice ... a tak? Kamienie będą wyeksponowane w nowym domu pielgrzyma albo bóg wie gdzie indziej. Nie da się niestety znaleźć równie dobrego miejsca jak rynek, nie sądzi Pan?

PS.
Dalsze naciąganie miast polskich i na świecie na koszta wykonania płyt, sygnując się przy tym Janem Pawłem II byłoby raczej niegodziwością niż dokumentowaniem jego "wspaniałego" pontyfikatu.
Cytować
+2 #49 PKO 2012-02-16 09:11
Cytuję współczujący:
Gdyby były zawody dla redaktorów w kwestii doszukiwania się pseudoafer aby realizować politykę swojego Guru, mielibyście pierwsze miejsce, ale dziennikarzy z Was nie będzie. Swoją drogą co bym bez Was zrobił, gdybyście mi wieczornej rozrywki nie dostarczali. I pomyślałby kto że Pan J.J.J. w tak bliskiej religii sprawie nie wspomni o Bogu, czyżby brak czasu?


Troche to śmieszne, skoro pisze to etatowy wyszukiwacz pseudo afer. Hihihi.
Cytować
-9 #50 RobertSz. 2012-02-16 11:50
Klinowski dla lewicy jest tyle samo wart co Wyroba.
Cytować
-10 #51 Współczujący Współczujący 2012-02-16 20:01
@PKO, @? i @ Alibaba
Z przykrością informuję że nie jestem redaktorem ani dziennikarzem i nie nazywam się Płaszczyca. Co więcej w przeciwieństwie do większości z Was tak nadających na Pana Płaszczyce, Pana Kotarbę, Panią Filipiak etc. nie piszę tutaj będąc w pracy ani dla kasy.
Cytować
-4 #52 piotrekkk 2012-02-16 20:03
Cytuję Alibaba:
Płaszczu - Ty się nie odzywaj. Po prostu nie wypada, skoro Ty piszesz tylko na zamówienie władz. Jak musisz, to pisz, ale Wolny Portal - omiń!Aż nie możecie tego pojąć że ktoś nie dostaje kasy za pisanie na tym portalu, no popatrz popatrz
Cytować
-10 #53 Współczujący Współczujący 2012-02-16 20:07
Cytuję dziadunio:
@ Józef M.

Jest taki stary, znany pospolicie, jak i opisywany przez kryminologie, sposób postępowania pewnej kategorii osób w określonych sytuacjach.

Daje się opisać słowami - "jeżeli ktoś przyłapie cie na gorącym uczynku, złapie cie za rękę - krzycz ze to nie twoja ręka" Tak zwane "pójście w zaparte".

Szczerze? Naiwne i mało skuteczne.

Burmistrz umoczyła w dziecięcy sposób i żadne stawianie tej sprawy na głowie tego nie zmieni.Chciałbym przypomnieć iż technikę o której Pan pisze stosuje wiele osób na tym portalu. Ostatnio ktoś mi tłumaczył, że jeżeli jest artykuł o pewnej treści i do tego są zdjęcia na których jest pewna osoba pokazana jako mocno zaangażowana w dany temat, to tak naprawdę ta osoba znalazła się tam przypadkiem i nie sympatyzuje z zagadnieniem którego dotyczył artykuł.
Cytować
-1 #54 Ja 2012-02-16 20:12
Cytuję RobertSz.:
Klinowski dla lewicy jest tyle samo wart co Wyroba.

Obraża pan Pana Edwarda Wyrobę w tym momencie.
Cytować
-12 #55 Współczujący Współczujący 2012-02-16 20:23
@ miłośnik magistratu

Pohamuj się człowiek. Rozumiem, żeś młody i niedoświadczony , ale nie jesteś na podwórku przed domem i nie używa się na forum publicznym słów "kretyn", "debil". Jak nie wiesz czemu, to brak mi słów, ale z drugiej strony nigdy nie wierzyłem w reformę szkolnictwa.
Cytować
+6 #56 Miłośnik magistratu 2012-02-16 20:38
Cytuję współczujący:
@ miłośnik magistratu

Pohamuj się człowiek. Rozumiem, żeś młody i niedoświadczony, ale nie jesteś na podwórku przed domem i nie używa się na forum publicznym słów "kretyn", "debil". Jak nie wiesz czemu, to brak mi słów, ale z drugiej strony nigdy nie wierzyłem w reformę szkolnictwa.

Szczęśliwie reforma szkolnictwa mnie nie dotyczy. Mój debilizm jest wrodzony. Gorsza sprawa, gdy debilizm jest nabyty. Czego Ci oczywiście nie życzę.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch
Cytować
+8 #57 Dziadunio Dziadunio 2012-02-17 06:15
@wspólczujacy

Tiaa, ja widzisz zdaje sobie sprawę ze istnieją ludzie, którzy spotykając na ulicy kloszarda, natychmiast przestają się myć - no bo - on tez przecież śmierdzi;):)

Niemniej mam przeczucie, graniczące z pewnością ze nie jest to powszechnie stosowany i akceptowalny sposób myślenia:):):)
Cytować
+7 #58 Eryk 2012-02-17 15:10
Zaczyna robić się wesoło:

http://www.mmzamosc.pl/artykul/kamien-z-zamoscia-mial-sie-znalezc-na-rynku-w-wadowicach-ale-lezy-i-czeka
Cytować
+7 #59 Dobrze poinformowany 2012-02-17 16:44
Hehe, z tego co wiem, to jeszcze nie koniec ;) Zobaczymy, co będzie się działo, jak pozostałe kilkanaście miast przypomni sobie o swoich kamieniach... ;)
Cytować
+12 #60 Zdziwiony 2012-02-17 19:23
Może mi ktoś wytłumaczyć, jak facet, któremu zadano 4 proste pytania z prośbą o konkretną odpowiedź, nie jest w stanie udzielić na nie prostych, jednozdaniowych odpowiedzi? Ktoś taki bierze kilkanaście tysięcy złotych rocznie i dumnie nazywa się rzecznikiem?! To są jakieś kpiny!
Cytować
-8 #61 Współczujący Współczujący 2012-02-17 20:54
Cytuję Miłośnik magistratu:
Cytuję współczujący:
@ miłośnik magistratu

Pohamuj się człowiek. Rozumiem, żeś młody i niedoświadczony, ale nie jesteś na podwórku przed domem i nie używa się na forum publicznym słów "kretyn", "debil". Jak nie wiesz czemu, to brak mi słów, ale z drugiej strony nigdy nie wierzyłem w reformę szkolnictwa.

Szczęśliwie reforma szkolnictwa mnie nie dotyczy. Mój debilizm jest wrodzony. Gorsza sprawa, gdy debilizm jest nabyty. Czego Ci oczywiście nie życzę.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuchNo cóż, Pan dalej nie rozumie, ale nie warto tracić czas aby to tłumaczyć
Cytować
+6 #62 ciek zdrojowy 2012-02-19 16:41
Cytuję Józef M.:
Koledzy powiedzmy sobie szczerze: to nie jest porażka opozycji to jest pogrom.

Jeżeli nie chcecie się przyznać do prawdy, że rzecznik obnażył waszą złośliwość i kompletną indolencję. To nie ma już dla was ratunku.

Jako opozycja jesteście pogrążeni na całego.


coś ty brał ?
Cytować
+8 #63 M. 2012-02-19 16:42
Cytuję ciek zdrojowy:
Cytuję Józef M.:
Koledzy powiedzmy sobie szczerze: to nie jest porażka opozycji to jest pogrom.

Jeżeli nie chcecie się przyznać do prawdy, że rzecznik obnażył waszą złośliwość i kompletną indolencję. To nie ma już dla was ratunku.

Jako opozycja jesteście pogrążeni na całego.


coś ty brał ?


Komunię. Bez spowiedzi ;)
Cytować
+11 #64 Czytelnik 2012-02-20 13:53
He, sprawa robi się głośna, nikt mi już nie powie, że Filipak to dobry i oszczędny gospodarz:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/512057,afera-w-wadowicach-papieskie-kamienie-zalegaja-w-piwnicy,id,t.html

http://www.mmzamosc.pl/artykul/kamien-z-zamoscia-mial-sie-znalezc-na-rynku-w-wadowicach-ale-lezy-i-czeka
Cytować
+10 #65 Czytelnik 2012-02-20 14:00
Ale Kotarba bredzi, zobaczcie: na ani jedno pytanie nie dał konkretnej odpowiedzi. Co za gość!
Cytować
-15 #66 do LEWICY 2012-02-20 14:16
Cytuję Józef M.:
Koledzy powiedzmy sobie szczerze: to nie jest porażka opozycji to jest pogrom.

Jeżeli nie chcecie się przyznać do prawdy, że rzecznik obnażył waszą złośliwość i kompletną indolencję. To nie ma już dla was ratunku.

Jako opozycja jesteście pogrążeni na całego.


Jak tu się z powyższym nie zgodzić.

Może polityków lewicy teraz trafia szlag, że dokopując Wadowicom sami siebie skompromitowali , ale trudno taka niekompetentna jest opozycja.

Jedyna nadzieją, że wadowiczanie nie będą już nigdy głosować na lewaków.
Cytować
+4 #67 Portal Płock 2012-02-21 14:08
Płock w Wadowicach. Awantura o kamienie: http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/1068_plock_w_wadowicach_awantura_o_kamienie.html
Cytować
+8 #68 - 2012-02-21 15:36
Cytuję Portal Płock:
Płock w Wadowicach. Awantura o kamienie: http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/1068_plock_w_wadowicach_awantura_o_kamienie.html


Widać że nasz poseł już tam pisze w komentarzach. :D
Cytować
-10 #69 do LEWICY 2012-02-21 15:56
DO LEWICY

CZY WY NIE WIDZICIE ŻE OŚMIESZACIE SIEBIE I CO GORSZE SZKODZICIE WADOWICOM...
Cytować
+8 #70 Rozbawiony 2012-02-21 16:38
Cytuję do LEWICY:
DO LEWICY

CZY WY NIE WIDZICIE ŻE OŚMIESZACIE SIEBIE I CO GORSZE SZKODZICIE WADOWICOM...


Ja jakoś po przeczytaniu tego artykułu nie widzę żadnej lewicy anie tego, że się ośmiesza. Ośmiesza się póki co Burmistrz Ewa Filipiak i Stanisław Kotarba. I nie da się ukryć, że to oni szkodzą Wadowicą. Takie są fakty i już nei da się tego ukryć. :)
Cytować
-12 #71 Magistrat znowu górą 2012-02-21 17:30
Cytuję do LEWICY:
DO LEWICY

CZY WY NIE WIDZICIE ŻE OŚMIESZACIE SIEBIE I CO GORSZE SZKODZICIE WADOWICOM...


Niestety, ale to prawda. Robienie afery z tymi kamykami było niepoważne.
Cytować
+5 #72 M. 2012-02-21 17:49
Kolejne miasto już wie, że zostało oszukane:

http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/1068_plock_w_wadowicach_awantura_o_kamienie.html
Cytować
-5 #73 nie gej, nie ćpun 2012-02-21 18:26
czy nie widzicie, że jedna i druga strona jest groteskowa?
Cytować
-7 #74 nie gej, nie ćpun 2012-02-21 20:14
Cytuję archiwumx:
GROTESKOWY TO JESTEŚ TY ...,W WADOWICACH JEST NAWIĘKSZE BEZROBOCIE W MAŁOPOLSCE

I ZA TO CHWAŁA PANI BURMISTRZ ŻE ZATRUDNIAJĄC W PODLEGŁYCH SOBIE PLACÓWKACH, BĘDĄCYCH NAJWIĘKSZYM PRACODAWCOM W GMINIE, SKUTECZNIE JE ZMNIEJSZA

ps:
co to jest "BEZCZENIE",
Cytować
+9 #75 archiwumx 2012-02-21 20:23
do @ nie hej nie ćpun Ciebie zatrudniła i mnóstwo innych nieuków ,dlatego tak wygląda miasto ,ale szkoda dyskutować o F.stołek jest częścią krwioobiegu w/w
Cytować
+2 #76 ciek zdrojowy 2012-02-21 21:16
"cycat na czasie"

Daaj kamjenia

"Ewa Piotrowiak"
Cytować
+5 #77 sokole oko 2012-02-21 23:53
tak owszem to nie kompetencje władz wadowic i dla nich wstyd i zobowiązanie - Ale proszę sie zastanowć jak okreśłić kompetencję wyobraźnię i odpowiedziaslno sc tych burmistrzów którzy nie tylko akceptowali tę głupotę (z drugiej strony super inicjatywę) ale i sami sobie nie zadali pytania co mają zrobić ? jakiego koloru? jakiego wymiaru itp tylko nie majac tego okreśłonego przywieżli do Wadowic co sami chcieli. przewrotnie wiec zaptyam dlaczego skoro była dowolnosc nie przywieżli tych kamieni wiekszych ? miwli byśmy za zarmo nową płytę rynku. Ci burmistrzowie innych miast to dopiero niekompetencja i brak odpowiedzialnoś ci - przecież to oni a nie Wadowicki urząd wydawali publiczne pieniądze !!! - śmiech na sali - maja żal do Wadowic ? !!! to skandal !! niech patrzą sami na siebie !!!! i z włąsnej kieszeni niech teraz te koszty pokryją !!
Cytować
+11 #78 Zeno 2012-02-22 11:38
Kamieni nie żałuję,pochylę czoło przechodząc obok, mam nadzieję, że ich wystarczy,oboję tne w jakim miejscu się znajdą -warunek jeden, mają stać się nagrobkami politycznymi obecnie sprawujących władzę.
Amen i popiołem po głowie.
Cytować
+8 #79 Damien z 2012-02-22 13:34
Dosyć fajne założenie!

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10150550288926791&set=a.381898006790.169525.323422301790&type=1&theater
Cytować
+7 #80 Edward Wyroba 2012-02-22 15:19
Cytuję Thor:
Pan Wyroba produkuje dwa artykuły dziennie, podparte dowodami. Klinowski produkuje jakiś jeden artykuł na miesiąc (który komentowany jest przez dziesiątki, czasami setki osób!). Każdy z nich płodzi materiał BULWERSUJĄCY. Ale zapytać należy - CO, K.RWA Z TEGO?
Panowie - mnie jako człowieka starającego się być z dala od tego szamba, jednak ciekawi jedna rzecz. Dlaczego nie wystąpicie do odpowiednich instancji by te sprawdziły poczynania naszych włodarzy?


Czy aby na pewno nikt nie występuje?
Niestety, trudno ścigać mafię siłami jej "adwokata"!
http://www.wadowita24.pl/kategoria/ponad-prawem/
:} :sad:
.
Cytować
-3 #81 Thor Thor 2012-02-22 15:33
Ano, mój błąd, może i Pan występuje, ale... cóż z tego?
Pisząc o sianiu przez Was defetyzmu, mam na myśli to, że czyta tak człowiek te Wasze publikacje, czasami oczom niedowierzając, i zaczyna go przerażać świadomość w jakim chorym państwie, i w jakim chorym mieście, żyjemy. Oczywiście, można wybrać między czytaniem Was, a życiem w słodkiej ignorancji - ciekawość poznania rzeczywistości jednak zwycięża, przynajmniej w moim przypadku (i wielu innych również), co niestety przekłada się tylko na wzrost ciśnienia oraz... spadek morale. Nic z tego pozytywnego nie wynika ani dla nas, jako ogółu, ani dla nas, jako jednostek. Jeno czuje się rozgoryczenie wymieszane ze złością, oraz słyszy krzycząca nieznośnie świadomość, że jak nic się nie zmieniło i wciąż nie zmienia, tak pomimo Waszych starań, nadal nic się nie zmieni...
I tego właśnie świadomość boli.
Cytować
-9 #82 Magistrat znowu górą 2012-02-22 17:42
Jak to nic się nie zmienia. Klinowski traci grunt pod nogami i sam na siebie dowala. Ot taki głupi samobój. Bo gdyby uczył się prawa a nie... to by takich głupot nie plótł.
Cytować
+6 #83 Niedoktor 2012-02-22 18:24
Cytuję Damien:
Dosyć fajne założenie!

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10150550288926791&set=a.381898006790.169525.323422301790&type=1&theater


Panie Krupnik: może by w ten deseń? Zrobić przejście na jedynce albo koło mostu pod Wenecją z kamieni. Dzieciaki by miały radość, byłiby co zrobić z tym zalegajacym w magistracie problemem. Dzieciaki by się mogły geografii pouczyć? Pomyślcie o tym i zastanówcie się. Kamieniom tez powiedzcie, niech się też zastanowią. Tam byłoby im dobrze.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.