Od września ubiegłego roku trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za
Nowa siedziba wadowickiej policji pnie się w górę

Od września ubiegłego roku trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za kwotę 29 800 000 złotych wykonuje firma Erbet z Nowego Sącza. Po pięciu miesiącach widać już sporo.

Na terenie dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy w październiku ubiegłego roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. We wrześniu do czwartego już przetargu na jej budowę zgłosiło się czterech wykonawców, wygrała go firma Erbet z Nowego Sącza.

Pogoda w miarę dopisuje i od października ubiegłego roku  budowlańcy pracują bez przeszkód. Po prawie pięciu  miesiącach widać już pierwsze efekty budowy: gotowa jest już pierwsza kondygnacja budynku, trwa budowa drugiej. Pracę mają potrwać do września 2020 roku ma zakończyć pracę, wyceniono je na 29 800 000 złotych.

Tak ma wyglądać nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach:

Przypomnijmy, że przymiarki do nowej siedziby policji trwały od kilku lat. Stary budynek przy ulicy Lwowskiej mocno już odstaje niestety od dzisiejszych standardów i policji konieczna jest nowa lokalizacja. Wybrano więc teren (okolice dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy) zaś gmina Wadowice jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego podpisała umową notarialną przekazała swoje tereny przy ulicy Piłsudskiego Skarbowi Państwa pod budowę nowego budynku, dołożyła też 4 miliony złotych jako wsparcie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na jej powstanie, w zamian otrzymała też obietnicę przejęcia starego budynku komendy przy ulicy Lwowskiej.

Zadanie zostało ulokowane w zatwierdzonym przez Komendę Główną Policji w Planie Inwestycji Policji na lata 2017-2020 z realizacją w latach 2018-2020. Niestety wcześniej trzy przetargi na budowę nowej komendy zakończyły się negatywnie, z powodu braku ofert.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Wojtek 2019-02-17 14:23
Za to na Zatorskiej firma z Choczni buduje od 15 Sierpnia w ciekawy sposób. Szalunki robią po dwa razy, skuwają wylane z betonu ściany i robią od nowa,wylane ściany siekierami prostują aby miały pion. I tak jest już Luty a oni jeszcze pierwszej kondygnacji nie zrobili. Właściciel działki który zlecił im budowę albo jest ślepy albo nie ma pojęcia co tam się dzieje.Ja na pewno do tego budynku nigdy nie wejdę bo będzie strach że się to zawali. A najlepsze jest to że inspektor nadzoru ma to wszystko gdzieś bo w ogóle nie interesuję się tym co na tej budowie się dzieje.Nie wspomnę już o jakimkolwiek BHP. Czekam tylko kiedy się coś tam stanie. To będzie najdłuższa budowa w Wadowicach i największa porażka.
Cytować
+1 #2 ds 2019-02-18 14:55
4 mln dotacji z podatków mieszkańców gminy Wadowice plus działka za free.To wszystko na ręce min Brudzińskiego.N iesamowity opozycjonista z poprzedniego burmistrza:))
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.