Ochotnicza Straż Pożarna w Choczni ma nowy sprzęt. To agregat prądotwórczy Barracuda 50kW ze stabili
OSP Chocznia ma nowy agregat prądotwórczy

Ochotnicza Straż Pożarna w Choczni ma nowy sprzęt. To agregat prądotwórczy Barracuda 50kW ze stabilizatorem napięcia i przyczepy ciężarowej W2. Będzie on służyć mieszkańcom całej gminy Wadowice.

OSP Chocznia wzbogaciła się niedawno w agregat prądotwórczy Barracuda 50kW ze stabilizatorem napięcia i przyczepy ciężarowej W2. Koszt zakupu to 40,5 tysiąca złotych. Gmina Wadowice przekazała na ten cel 18 tysięcy złotych, pozostałe 22 tysiące złotych to dofinansowanie od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz środki własne OSP Chocznia w wysokości 500 złotych. Przyczepa zakupiona została w całości z funduszy gminy Wadowice (12 tysięcy złotych).

Sprzęt na pewno się przyda podczas akcji. Posłuży miejscowej ludności sołectwa Chocznia i mieszkańcom gminy Wadowice do  wytwarzania energii elektrycznej jako niezależne źródło zasilania różnego rodzaju odbiorników. Stanowić  będzie  rezerwowe zasilanie dla chorych korzystających z urządzeń podtrzymujących życie, które nie mogą prawidłowo funkcjonować bez stałych dostaw energii elektrycznej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.