Od początku roku w końcu mamy prawdziwą zimę. Na ulicach, chodnikach czy dachach zalega sporo śniegu
Drukuj
Do 1500 złotych kary za nieodśnieżony chodnik i sople

Od początku roku w końcu mamy prawdziwą zimę. Na ulicach, chodnikach czy dachach zalega sporo śniegu. Pamiętajmy, że nawet  1 500 złotych może kosztować mandat za nieusunięte, zwisające z dachu budynku sople czy nieodśnieżone chodniki. Odpowiada za nie właściciel posesji.

Od początku roku mamy w końcu prawdziwą zimę ze śniegiem i mrozem. Drogowcy w miarę dosyć dobrze radzą sobie z odśnieżaniem dróg, chociaż są też trakty, na które narzekają kierowcy, ale służby nie mogą być w każdym miejscu.

Sporym problemem jest nieusunięty śnieg i zwisające z dachów budynku sople, które zagrażają zdrowiu i życiu. Wystarczy przejść się po mieście by zauważyć, że z nieusuniętym śniegiem na chodnikach przed kamienicami jest różnie: w niektórych miejscach jest odśnieżone, w innych wprost przeciwnie. To samo z soplami. Właściciele posesji powinni pamiętać o swoich obowiązkach, bo za nieodśnieżony kawałek ulicy czy chodnika można dostać mandat w wysokości nawet 1 500 złotych. Osoba, na której ciążą przedmiotowe obowiązki ponosić może także odpowiedzialność cywilnoprawną za wypadki zaistniałe na obszarze nieruchomości.

Przypadki nieprawidłowości można zgłaszać do Straży Miejskiej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Dzięki Lokalnym Grupom Działania na wadowickim targowisku otwarto nowy sklepik z produktami regionalnymi

Powiat wadowicki też płatnościami bezgotówkowymi stoi

OSP Chocznia ma nowy agregat prądotwórczy

W Kalwarii powstanie Klub Seniora. Miasto dostało dotację

Krótsze przechowywanie akt pracowniczych, również w formie elektronicznej. Są szkolenia