Czy busy prywatnych przewoźników powrócą na Plac Kościuszki, na którym nie zatrzymują się od 1 ma
Drukuj
Busy prywatnych przewoźników powrócą na Plac Kościuszki?

Czy busy prywatnych przewoźników powrócą na Plac Kościuszki, na którym nie zatrzymują się od 1 marca 2016 roku? Radni Rady Miejskiej w Wadowicach wkrótce o tym zadecydują.

Czy busy prywatnych przewoźników powrócą na Plac Kościuszki, na którym nie zatrzymują się od 1 marca 2016 roku? Jak się okazuje, są takie pomysły niektórych radnych, głównie przeciwników poprzedniego burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Wkrótce Rada Miejska w Wadowicach będzie prawdopodobnie głosować nad uchwałą w tej sprawie. Biorąc pod uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w radzie, ten pomysł prawdopodobnie przejdzie.

Radni PiS-u domagają się przeniesienia busów pod szpital co de facto oznacza katastrofę dla Wadowic i spory krok wstecz – mówi nam były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Mateusz Klinowski.

Zobacz: Co dalej z bezpłatnym miejskim busem?

Przypomnijmy, że od ponad dwóch lat, od 1 marca 2016 roku przystanki na Placu Kościuszki oraz ulicy Szpitalnej, zgodnie z pomysłem ówczesnego burmistrza  Mateusza Klinowskiego porządkującym komunikację zbiorową w gminie, który poparli praktycznie jednogłośnie radni Rady Miejskiej, nie są już dostępne dla przewoźników przejeżdżających przez miasto. Korzystają oni odpłatnie z przez lata zaniedbywanego dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy, który od tego czasu wreszcie można nazwać dworcem: są tu tłumy ludzi, spory ruch autobusowy i busowy, wygodna ocieplana poczekalnia, wc, dyżurny ruchu a także punkt informacyjny.

Na Placu Kościuszki zatrzymuje się jedynie bus bezpłatnej  komunikacji miejskiej, która również od 1 marca 2016 roku została wprowadzona w gminie i która w zamierzeniu ma ułatwiać właśnie połączenie dworca z centrum miasta. Swego czasu jej wprowadzenie spowodowały protesty kupców przy wyłączonym z ruchu przystanku, narzekających na mniejszy ruch i spadek obrotów.

Przywrócenie prywatnym przewoźnikom przystanku na placu Kościuszki nie podoba się sporej części mieszkańców, co widać m.in. w komentarzach na naszym portalu czy na naszym profilu na Facebook. Obawiają się oni "wolnej amerykanki" jaka tam była do tej pory.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Tak wygląda nowa siedziba wadowickiej policji po prawie roku budowy

Rusza Parkowa Galicjanka w Parku Miejskim w Wadowicach

Urnę Budżetu Obywatelskiego Małopolska znajdziemy też w wadowickim magistracie

Od sierpnia 188 tysięcy młodych Małopolan nie zapłaci podatku

Informacje o stanie konta w ZUS wysłane przed terminem