Od 1 stycznia 2019 roku zaostrzane zostają przepisy dotyczące handlu w niedzielę. Będzie on dozwolony
W 2019 jeszcze mnie handlowych niedziel

Od 1 stycznia 2019 roku zaostrzane zostają przepisy dotyczące handlu w niedzielę. Będzie on dozwolony tylko w jedną niedzielę w miesiącu.

1 marca 2018 roku weszła ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę. W 2018 roku sklepy mogły być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca (wyjątkiem są okresy przedświąteczne). W pozostałe miesiące w drugą i czwartą niedzielę sklepy miesiąca były  zamknięte.

Od wtorku (1.01) przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele są zaostrzone: handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi w  piekarniach, cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, na stacjach paliw,  w sklepach z pamiątkami, prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych oraz w placówkach pocztowych. Nie obowiązuje także w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Sklepy będą mogli otworzyć m.in. właściciele, pod warunkiem jednak, że sami staną za ladą. Nie dotyczy to jednak sklepów działających w oparciu o franczyzę lub ajencję (np. Żabka czy Euro). Tu właściciel może otworzyć w niedzielę placówkę, gdy sprzedaż będzie prowadził "we własnym imieniu i na własny rachunek".

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca  do 100 tysięcy złotych, zaś przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

W 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Haha 2019-01-01 20:13
Popierd.... Ich...
Cytować
+8 #2 dd 2019-01-01 20:35
Cytuję Haha:
Popierd.... Ich...

Niestety takie skutki rządów socjalistów i to socjalistów zaślepionych religią
Cytować
-4 #3 jjprd 2019-01-01 22:52
umrzemy z głodu :lol:
Cytować
0 #4 ds 2019-01-02 14:09
Demokratura pińcetplusowa coraz mocniej uderza w obywateli.Prawd ziwie sowiecka władza.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.