Wójt gminy Lanckorona wystosował do mieszkańców apel w sprawie spalania drewna zanieczyszczonego i in
Wójt Lanckorony uczula aby nie palić w piecach odpadami

Wójt gminy Lanckorona wystosował do mieszkańców apel w sprawie spalania drewna zanieczyszczonego i innych odpadów w domowych kotłowniach.

Dni w których ciężko jest przejść ulicami Wadowic czy po okolicy, nie dusząc się jest w roku coraz więcej. Głownie to wina ludzi, którzy palą w swoich piecach nieodpowiednim materiałami: słabej jakości węglem, plastikowymi butelkami, lakierowanym drewnem, zużytymi pieluchami czy kolorowymi gazetami. Swoje dodają też niestety kierowcy, których samochody emitują do atmosfery szkodliwe substancje.

Taka ciekawostka: wójt Lanckorony Tadeusz Łopata zaapelował do mieszkańców swojej gminy, aby zgodnie z ustawą z 14 grudnia 2012 roku o o odpadach, nie palić w domowych kotłowniach ścinkami pozostałego z produkcji drzewa, starymi meblami (pokrytymi lakierami czy klejami), trocinami czy wiórami. Nie da się ukryć, że właśnie gro zanieczyszczeń pochodzących z naszych kominów zwłaszcza z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej to właśnie efekt spalania takiego rodzaju "paliwa".

Włodarz podkreślił w swoim apelu, że palenie czymś takim jest nie tylko naruszeniem prawa ale też i szkodliwe dla zdrowia.

Czy chociaż część mieszkańców weźmie sobie taki apel do serca?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 ds 2018-12-29 10:31
Palić ekologicznym węglem.Najlepie j tym niskokaloryczny m z Rosji.Taka jest słuszna linia partii.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.