Zakończył się II etap budowy nowej siedziby Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnospra
Nowa siedziba „Dać Szansę” rośnie w oczach. II etap zakończony

Zakończył się II etap budowy nowej siedziby Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”. Wykonano przyłącza wody, kanalizacji i  deszczówki, zaś wewnątrz wylewki, tynki, elektrykę instalacje oraz elewacje. Nadal potrzebne są środki finansowe, można pomóc.

Zimowa aura nie była przeszkodą , aby zakończyć II etap budowy Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjno– Terapeutycznego w Wadowicach, czyli nowej siedziby Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”.

W tym etapie budowy CERT wykonane zostały przyłącza wody, kanalizacji i  deszczówki. Wewnątrz budynku są już wylewki, tynki, instalacje elektryczne, instalacje wodno- kanalizacyjne, CO , a także wykonano elewację.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, gdy patrzymy na nasz budynek. Powoli spełnia się nasze największe marzenie, jakim jest powstanie jednej placówki całkowicie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie można zapomnieć o naszych darczyńcach, bez pomocy których byłoby nam bardzo ciężko osiągnąć ten cel – mówi nam prezes stowarzyszenia Bogumiła Jończyk.

Władze oraz członkowie stowarzyszenia wciąż apelują o pomoc. Mimo, że budynek już stoi, nadal potrzebne są środki finansowe niezbędne do dalszych prac wykończeniowych.

Wszystkich, którzy chętni są pomóc w budowie CERT mogą wpłacać dowolne kwoty  na konto bankowe:
Alior Bank
56 2490 0005 0000 4600 8902 9219

Przypomnijmy, że już w 2016 roku Stowarzyszenie „Dać Szansę” uzyskało pozwolenie na budowę CERT, którego projekt wykonała Pracownia Projektowa PIK z Żor. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży na uroczystej mszy świętej Posłania na Campus Misericordiae w Krakowie  papież Franciszek pobłogosławił i poświęcił kamień węgielny pod budowę ośrodka. Na początku czerwca tego roku, spośród trzech firm, jakie zgłosiły się do wykonania prac budowlanych związanych z budową  CERT, wyłoniono jedną, która rozpoczyna właśnie swe działania. Funkcjonalny budynek w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych wykonuje Firma Budowlano Instalacyjna FRYC Gabriela Fryca z Ryczowa.

Budowa podzielona jest na 3 lata a jej całkowity koszt wynosi 4,5 ml. zł.  Na każdy okres realizacji inwestycji ciągle potrzebne są środki finansowe i pomoc ludzi dobrej woli. W tym celu  stowarzyszenie organizuje zbiórki publiczne oraz czyni starania o pozyskanie  środków na budowę  wśród darczyńców prywatnych oraz instytucji zewnętrznych. Zarząd stowarzyszenia  oraz rodzice niepełnosprawnych dzieci nie tracą ducha i wierzą że za 3 lata ich dzieci będą miały zajęcia w nowym budynku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.