Strażacy z OSP Wadowice mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Eurocargo 130E23 3/16. Druhny i
Drukuj
OSP Wadowice ma nowy samochód. Druhowie przywitali go z pompą

Strażacy z OSP Wadowice mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Eurocargo 130E23 3/16. Druhny i druhowie zgotowali mu efektowne przywitanie, ale nie ma się co dziwić. Uczciwie na niego pracowali! Zobaczcie wideo z przywitania!

W sobotę (15.12) po wielu latach starań druhowie z  Ochotniczej Straży Pożarnej w  Wadowicach dostali średni samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Eurocargo 130E23 3/16. Pojazd został zakupiony dzięki środkom pozyskanym od gminy Wadowice, a doposażony dzięki hojności Grupy Maspex  oraz ludzi dobrej woli, którzy zaoferowali pomoc finansową podczas zbiórek publicznych prowadzonych przez druhny i druhów z OSP od ponad roku. Samochód sprowadziła i przygotowała do działań firma Perfect Radosław Zasada.

Poza podstawowym sprzętem ratowniczo-gaśniczym, samochód wyposażono w ogrzewanie postojowe kabiny i przedziału autopompy, pneumatyczny maszt oświetleniowy, wciągarkę elektryczną, drabinę dwuprzęsłową aluminiową o długości 10 metrów, system szybki start, sygnały świetlne i dźwiękowe oraz powietrzne AIR-HORN i radiostację samochodową

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom i instytucjom, dzięki którym mogliśmy zrealizować ten cel, co niewątpliwie będzie miało wpływ na podniesienie poziomu naszych działań ratowniczo – gaśniczych oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta – mówią nam strażacy z OSP Wadowice.

Przypomnijmy, że na stanie jednostki od 2002 roku znajduje się lekki samochód marki ford transit, który zostanie teraz wyposażony w specjalistyczny sprzęt do ratownictwa medycznego.

Nowy nabytek został z pompą przywitany przez ochotników. Zobaczcie wideo:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Gmina Wadowice wybuduje nowe mosty: w Choczni, Kaczynie i Zawadce

Empol znowu będzie wywoził wadowickie śmieci? Tylko ta firma zgłosiła się do przetargu

Radni zadecydowali o przekazaniu nowej andrychowskiej spółce 1,5 mln złotych

Co dalej z południową obwodnicą Wadowic?

Kolejne drogi w gminie Wadowice po remoncie. W końcu da się po nich jeździć