Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy w Małopolsce zapewni modernizacja 18 przejazdów. Z efektów inw
Drukuj
Bezpieczniej na przejazdach w województwie, również w powiecie wadowickim

Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy w Małopolsce zapewni modernizacja 18 przejazdów. Z efektów inwestycji PKP PLK S.A. kierowcy już korzystają m.in. w Kleczy Dolnej w naszym powiecie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt przejazdowy w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Zapewni on bezpieczniejszy i płynniejszy przejazd pociągów i aut. Kierowcy już mogą płynniej przejeżdżać po nowej jezdni na przejazdach: w Mszalnicy, Muszynie i Kleczy Dolnej. Na dwóch przejazdach w Muszynie (na linii Muszyna – Krynica) zainstalowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia – urządzenia sygnalizacji przejazdowej i monitoring, co zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Na przejeździe w Mszalnicy (trasa kolejowa Tarnów – Leluchów) montowane są nowe urządzenia przejazdowe i oświetlenie.

W Kleczy Dolnej w powiecie wadowickim (linia nr 118 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała przez Wadowice) również zainstalowane będą urządzenia przejazdowe, monitoring i funkcjonalne oświetlenie.

Prace na przejazdach zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów i nie powodują zmian w podróżach. W przyszłym roku zmodernizowane zostaną kolejne przejazdy m.in. w Skawinie, Brzeźnicy i Przeciszowie na linii Kraków Płaszów – Oświęcim, w Powroźniku na trasie Muszyna – Krynica oraz Osielcu na linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka.
 
Wartość projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa” to ponad 256,7 milionów złotych netto, z czego dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 miliony złotych netto. W ramach inwestycji przebudowane zostaną 182 przejazdy. W województwie małopolskim to 18 skrzyżowań. Wartość prac 18,7 miliona złotych netto. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z o.o., sp. komandytowa.
 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Gmina Wadowice wybuduje nowe mosty: w Choczni, Kaczynie i Zawadce

Empol znowu będzie wywoził wadowickie śmieci? Tylko ta firma zgłosiła się do przetargu

Radni zadecydowali o przekazaniu nowej andrychowskiej spółce 1,5 mln złotych

Co dalej z południową obwodnicą Wadowic?

Kolejne drogi w gminie Wadowice po remoncie. W końcu da się po nich jeździć