Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy w Małopolsce zapewni modernizacja 18 przejazdów. Z efektów inw
Bezpieczniej na przejazdach w województwie, również w powiecie wadowickim

Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy w Małopolsce zapewni modernizacja 18 przejazdów. Z efektów inwestycji PKP PLK S.A. kierowcy już korzystają m.in. w Kleczy Dolnej w naszym powiecie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt przejazdowy w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Zapewni on bezpieczniejszy i płynniejszy przejazd pociągów i aut. Kierowcy już mogą płynniej przejeżdżać po nowej jezdni na przejazdach: w Mszalnicy, Muszynie i Kleczy Dolnej. Na dwóch przejazdach w Muszynie (na linii Muszyna – Krynica) zainstalowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia – urządzenia sygnalizacji przejazdowej i monitoring, co zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Na przejeździe w Mszalnicy (trasa kolejowa Tarnów – Leluchów) montowane są nowe urządzenia przejazdowe i oświetlenie.

W Kleczy Dolnej w powiecie wadowickim (linia nr 118 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała przez Wadowice) również zainstalowane będą urządzenia przejazdowe, monitoring i funkcjonalne oświetlenie.

Prace na przejazdach zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów i nie powodują zmian w podróżach. W przyszłym roku zmodernizowane zostaną kolejne przejazdy m.in. w Skawinie, Brzeźnicy i Przeciszowie na linii Kraków Płaszów – Oświęcim, w Powroźniku na trasie Muszyna – Krynica oraz Osielcu na linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka.
 
Wartość projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa” to ponad 256,7 milionów złotych netto, z czego dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 miliony złotych netto. W ramach inwestycji przebudowane zostaną 182 przejazdy. W województwie małopolskim to 18 skrzyżowań. Wartość prac 18,7 miliona złotych netto. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z o.o., sp. komandytowa.
 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 brytan 2018-12-18 10:03
ONI dalej nie rozumieją na czym polega bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.
To musi być informacja o sprawności układu ostrzegania - patrz trzyświatłowa sygnalizacja np. w Czechach, Słowacji.
To musi być zapewniona widoczność w trójkącie widoczności od 60 m przed przejazdem.
To musi być widoczność zbliżającego się pojazdu z miejsca obowiązkowego zatrzymania !!!
A ONI w TYM newralgicznym miejscu wstawiają potężną szafę sterowniczą !patrz - Klecza.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.