Osiedle Polana w Jaszczurowej to przepiękna osada, którą zamieszkuje 17 mieszkańców. Problem w tym,
Osiedle Polana w Jaszczurowej. Miejsce piękne ale trudno dostępne. Co na to gmina?

Osiedle Polana w Jaszczurowej to przepiękna osada, którą zamieszkuje 17 mieszkańców. Problem w tym, że mają (zwłaszcza w zimie) problem z dojazdem. Również służby ratownicze jeśli coś się stanie, mają problem. Mieszkańcy liczą na jakąś pomoc gminy...

Osiedle Polana w Jaszczurowej (gmina Mucharz) to przepiękna osada położona 650 metrów nad poziomem morza wśród lasu jodłowo-bukowego. Mieszka tu 17 mieszkańców. Nie mają oni jednak łatwo, najbliższa droga publiczna oddalona jest 2,5 kilometra od nich. Do osiedla prowadzi szutrowa trasa, która w zimie jest praktycznie nieprzejezdna (chyba że samochodem 4/4...).

Z tego powodu, jeśli coś nie daj Boże się stanie, bardzo utrudniony jest szybki dojazd straży czy karetki. Od lat liczą oni na jakąś symboliczną pomoc gminy...

Jeden z mieszkańców wykonał krótki film przy pomocy drona, który pokazuje uwodzicielską okolicę ale też i problem, z jakim muszą się zmierzyć mieszkańcy osady.

Zobaczcie!

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Zenek 2018-12-17 11:02
Taniej będzie przesiedlic niż budowa drogi.oswietlen ie .wodociągi kanalizację i odśnieżanie
Cytować
0 #2 Mateusz 2018-12-20 18:51
pozdrawiam wujka Darka
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.