Po gwałtownej wichurze rok temu, Urząd Miejski w Wadowicach zlecił wykonanie ekspertyz dendrologicznyc
Drukuj
Siedem drzew na Alei Wolności do wycięcia. Zagrażają bezpieczeństwu

Po gwałtownej wichurze rok temu, Urząd Miejski w Wadowicach zlecił wykonanie ekspertyz dendrologicznych drzew na Alei Wolności. Nie jest dobrze: aż siedem z nich wymaga natychmiastowego usunięcia ze względu na stan i zagrożenie bezpieczeństwa przechodniów i mienia.

W październiku ubiegłego roku nad powiatem wadowickim i samych Wadowicach przeszłą potężna wichura. Wiatr wiejący z prędkością 90 km/h dał się we znaki służbom ratunkowym: straż, policja i pogotowie energetyczne miały pełne ręce roboty, bo jak to bywa zazwyczaj w takich przypadkach, narobił sporo strat, m.in. powyrywał sporo drzew w Parku Miejskim  i na Alei Wolności w Wadowicach.

W związku z tą sytuacją, gmina Wadowice zleciła wykonanie ekspertyz dendrologicznych drzew tam zlokalizowanych. Wykazały one, że aż siedem zbadanych drzew wymaga natychmiastowego usunięcia ze względu na zły stan zdrowotny oraz zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia. Magistrat wkrótce je wytnie.

Ci, którzy martwią się, że zieleń stąd zniknie, uspokajamy: na zlecenie gminy  wykonywany jest projekt zagospodarowania terenów zieleni wzdłuż ciągu drogowego przy Alei Wolności, zawierający  m.in projekt nasadzeń zastępczych w zamian za usunięte drzewa. Realizacja projektu jest zaplanowana na przyszły rok.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Nowa siedziba wadowickiej policji pnie się w górę

Dzięki Lokalnym Grupom Działania na wadowickim targowisku otwarto nowy sklepik z produktami regionalnymi

Powiat wadowicki też płatnościami bezgotówkowymi stoi

OSP Chocznia ma nowy agregat prądotwórczy

W Kalwarii powstanie Klub Seniora. Miasto dostało dotację