Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" jest inicjatywą społeczną działającą już od 8 lat, w której
Paczka dla Bohatera. Każdy może się przyłączyć

Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" jest inicjatywą społeczną działającą już od 8 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski.  Przedsięwzięcie to ma na celu wsparcie materialne i duchowe kombatantów.  Po raz trzeci odwiedzimy także kombatantów z Wadowic i okolic.

Działania polegają w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek kombatantom i weteranom II wojny światowej, podziemia niepodległościowego oraz osobom represjonowanym w okresie PRL. Akcja ta nie ma na celu tylko wspomożenia najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie jest wciąż żywa.

Jako stowarzyszenie organizują także cykliczne wyjazdy na tygodniowe turnusy rehabilitacyjno - wypoczynkowe znane pod nazwą Ferii i Wakacji dla Bohatera. W tym roku prowadzą także internetową sprzedaż Kalendarzy dla Bohatera 2019, z których cały dochód przeznaczony jest na pomoc kombatantom. Wnętrze Kalendarza to 12 wyjątkowych fotografii przedstawiających drogę kobiet do niepodległości wykonanych przy współpracy z rekonstruktorami (Powstanie Wielkopolskie, pierwsze kobiety na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauka na tajnych kompletach, członkinie Ochotniczej Legii Kobiet i wiele, wiele więcej), a także opisy historyczne zaprezentowanych wydarzeń, ciekawe daty i miejsce na notatki. Zakupu można dokonać na stronie www.ogrhpwk.com.pl/kalendarz-dla-bohatera.

W ramach akcji VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohaterach zbieramy produkty spożywcze o długim terminie przydatności, chemiczne, artykuły drogeryjne, ale potrzebujemy kartonów do pakowania paczek, papieru do pakowania, wstążek... Najmłodsi mogą przygotować kartki świąteczne z życzeniami lub inne ozdoby – informuje nas koordynator akcji Marta Muranowicz.

Zbiórka trwa do piątku 14 grudnia. Osoby, które są chętne, aby przekazać dary na rzecz VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera proszone są o kontakt z koordynatorem: telefon 787 762 115, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.