Od niedzieli (9.12)  wracają pociągi z Krakowa do  Zakopanego. Niestety tylko na dwa miesiące, bo w
Wracają pociągi do  Zakopanego. Będzie też bezpieczniej

Od niedzieli (9.12)  wracają pociągi z Krakowa do  Zakopanego. Niestety tylko na dwa miesiące, bo w dalszym ciągu trwa modernizacja linii nr 97. Po niej pociągi pojadą dużo szybciej.

Jak poinformowała nas Dorota Szalacha, rzecznik PKP PLK S.A., od niedzieli (9.12) na ponad dwa miesiące wracają pociągi na modernizowaną trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Przebudowano już tory i sieć trakcyjną na szlakach Skawina – Radziszów - Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Podróżni zyskali lepszą obsługę na stacji Radziszów oraz na przystanku w Podolanach. Wcześniejsze prace zapewniły wygodniejszy dostęp do pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz na przystankach Rzozów, Wola Radziszowska i Przytkowice.

Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane dla potrzeb osób  o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji stanowią pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające.

Inwestycje PLK, podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, również w powiecie wadowickim. Od niedzieli   (9.12) bezpieczniej będzie na 7 skrzyżowaniach dróg z torami w Podolanach, Leńczach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji zapewnią lepsze ostrzeganie przed nadjeżdżającym pociągiem. Wymiana płyt na przejazdach umożliwi także płynny ruch aut i sprawniejsze przekraczanie torów. W kolejnych miesiącach na linii będą kontynuowane roboty niewymagające zamknięcia toru.

Do 24 lutego 2019 roku wracają pociągi na modernizowaną trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Pojadą 24 składy na trasie z Kraków - Sucha Beskidzka oraz 20 do Zakopanego.

Za 11 pociągów kursujących w stronę Wadowic i Bielska oraz Zakopanego na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa, związana z inwestycjami na trasach przylegających do linii Skawina - Sucha Beskidzka.

Inwestycja na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka (linia nr 97) – warta 192 milionów złotych netto jest częścią większego projektu za ponad 930 milionów złotych netto. Zakończenie prac   planowane jest w 2020 roku a całego projektu do 2023 roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 JurekPazdzora 2018-12-07 11:57
Czyli skąd można jechać na łoscypka ze suchej?
Cytować
+3 #2 Emerytka. 2018-12-08 16:55
22 tysięczne miasto, turystyczne i brak pociągów. Nie każdy lubi się tłuc busem zwłaszcza zimą do Krakowa lub do Bielska, a samochód nie każdy posiada. Wstyd!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.