W Andrychowie będzie sto kamer monitoringu, który będą śledzić to co się dzieje w mieście nad Wie
Andrychów będzie miał sto kamer monitoringu!

W Andrychowie będzie sto kamer monitoringu, który będą śledzić to co się dzieje w mieście nad Wieprzówką. Ma to poprawić bezpieczeństwo a także sprawne działanie komunikacji.

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, Andrychów planuje 100 kamer monitoringu oraz miejskie centrum monitoringu i to jeszcze do końca tego roku. W czwartek (6.12) umowę w tej sprawie podpisał zastępca burmistrza Mirosław Wasztyl oraz skarbnik Dorota Żywioł oraz Jerzy Wojewodzic, prokurent Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie.

Nowe centrum monitoringu  będzie się mieściło w kamienicy przy Rynku 31. Projekt to część programu komunikacyjnego, który zakłada budowę 56 monitorowanych przystanków autobusowych.  Dotychczas w mieście nad Wieprzówką monitoring składaj się z 30 kamer.

Chodzi nie tylko o utrzymanie porządku, ale też kontrolowanie płynności przewozów i komunikowanie się z przewoźnikami. Ale to plan na drugi etap – poinformowały Nowiny Andrychowskie.

Pierwszy etap przewiduje urządzenie serca systemu, gdzie będzie się mieścić właśnie centrum monitoringu. To zadanie wykona Zakład Gospodarki Komunalnej i będzie ono kosztowało 553 tysiące złotych. Potem ma być dokończona budowa 56 nowych przystanków (będzie przetarg w tej sprawie) i instalacja w nich 56 kamer. Dodatkowe 15 kamer będzie rozmieszczonych na ulicach w całej gminie.

Centrum monitoringu będzie podlegać Straży Miejskiej w Andrychowie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ruch Svoboda 2018-12-06 16:24
" 100 kamer monitoringu 100 ludzi z policji ze straży miejskiej do zwolnienia"!!!
Cytować
0 #2 Lolin 2018-12-06 20:58
Za taką kasę powinni zainstalować 150 kamer. Ładną kasę ktoś zgarnie. Warto brać udział w przetargu
Cytować
+1 #3 Ruta 2018-12-09 09:15
Kolejnym krokiem zaczipowanie mieszkańców ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.