Cztery jednostki OSP  z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska otrzymały  sprzęt ratowniczy, pozyskany w
Kalwaria pozyskała sporo sprzętu ratowniczego dla swoich OSP

Cztery jednostki OSP  z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska otrzymały  sprzęt ratowniczy, pozyskany w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”.  Szczęściarze to OSP Brody, OSP Leńcze, OSP Bugaj i OSP Przytkowice, gdzie dokonano jego przekazania.

23 października  Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał umowę z gminą Kalwaria Zebrzydowska w sprawie udziału w konkursie „Bezpieczna Małopolska 2018”, w ramach którego zostały doposażone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP Pożarnych z terenu województwa małopolskiego.

Z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska udział wzięły cztery OSP, w Przytkowicach, w Leńczach, w Brodach oraz w Bugaju.  Dzięki udzielonej dotacji z budżetu województwa małopolskiego oraz środków  z budżetu gminy, zostały zakupione pilarka ratownicza (min. 4 KM) - 1 szt. – dla OSP w Brodach,  odzież ochronna do działań bojowych (ubranie specjalne, hełm, rękawice, buty oraz kominiarka) - 1 kpl. – dla OSP w Bugaju,  poduszki pneumatyczne ciśnieniowe (zestaw z akcesoriami do obsługi) - 1 kpl. – dla OSP w Przytkowicach oraz - radiotelefon analogowo-cyfrowy szt. 2 oraz hełm bojowy szt. 2 – dla OSP Leńcze

Projekt „Bezpieczna Małopolska 2018” współfinansowany jest ze środków województwa małopolskiego. Całkowity koszt zakupionego sprzętu to 34.393.00 złotych., a kwota przyznanej dotacji wynosi do 50 % czyli - 16.671.50 złotych, pozostałe środki  w kwocie 17.721.50 złotych z budżetu gminy.

Protokolarne przekazanie zakupionych przedmiotów i sprzętu, nastąpiło we wtorek (4.12) w w siedzibie OSP Przytkowice.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 omg 2018-12-05 10:51
Spoko u nas szpital upada
I nazywany jest trupiarnia :D
Wiec sprzęt nam nie potrzebny :)
ZWłaszcza ze Kali cwok jako staroscina nic nie zrobił żeby naprawić sytuacje szpitala dosłownie nic
I dalej nic nie zrobi dzięki głupocie 8k
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.