Dobra wiadomość dla kierowców, rowerzystów i pieszych przeprawiających się na drugi brzeg Wisły. O
Dobra wiadomość dla mieszkańców. Prom "Drogowiec" będzie pływał dłużej

Dobra wiadomość dla kierowców, rowerzystów i pieszych przeprawiających się na drugi brzeg Wisły. Od 1 listopada prom "Drogowiec" będzie pływał dłużej.

Dobra wiadomość dla kierowców, rowerzystów i pieszych przeprawiających się na drugi brzeg Wisły, do powiatu chrzanowskiego i z powrotem. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, od czwartku (1.11) wydłuża aż o 4 godziny godziny pracy promu "Drogowiec". Będzie on pływał od 5:00 aż do godziny 22:00 (wcześniej do godziny 18:00).

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwia przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty. Został wyprodukowany w 1986 roku. Mierzy 14,99 metrów długości, 6,55 metra szerokości, jego nośność wynosi 17 ton i jest przystosowany do przewozu maksimum 12 pasażerów. Prom jest własnością powiatu wadowickiego (to jego jedyna jednostka pływająca...) a jego obsługę zapewnia firma wyłoniona w przetargu.

Przypomnijmy, że dwa lata temu, po blisko 10 miesiącach stania na brzegu i rdzewieniu, prom został wyremontowany (był pływającą ruiną) i powrócił na Wisłę. Był to już zresztą jego kolejny remont w ostatnich latach: w 2010 podczas majowej powodzi zatonął w nurcie rzeki. Po czternastu miesiącach przerwy również go wyremontowano i powrócił do pracy.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.