Nie każdy wie ale Jezioro Mucharskie wiąże się również z Gospodarstwem Rybackim i Ośrodkiem Zarybi
Świnna Poręba to również nowoczesne gospodarstwo rybackie

Nie każdy wie ale Jezioro Mucharskie wiąże się również z Gospodarstwem Rybackim i Ośrodkiem Zarybieniowym w Świnnej Porębie, jednym z najmłodszych i najnowocześniejszych w Europie obiektów tego typu. Zobaczcie jak wygląda od kuchni!

Nie każdy wie, ale przy zaporze Zbiornika Świnna Poręba znajduje się Gospodarstwo Rybackie i Ośrodek Zarybieniowego w Świnnej Porębie, jeden z najmłodszych i najnowocześniejszych w Europie obiektów tego typu.

Celem działalności gospodarstwa jest m.in. zarybianie publicznych wód płynących regionu wodnego Górnej Wisły, prowadzenie programów restytucji ryb o zasięgu ogólnopolskim (troci wędrownej, certy, łososia atlantyckiego, jesiotra ostronosego), zarybienia kompensacyjne, np. odtwarzające ichtiofaunę po robotach regulacyjnych a także sprzedaż materiału zarybieniowego (świnka, brzana, pstrąg tęczowy).

W kwietniu tego roku sprzedaliśmy z Ośrodka Zarybieniowego 428 tys. szt. narybku letniego troci wędrownej, którą zarybiono wody górnej Wisły uczestnicząc tym samym w programie ”Zarybianie polskich obszarów morskich”. Ośrodek prowadzi również sprzedaż narybku pstrąga tęczowego. Do sierpnia tego roku sprzedano 600 kg narybku tego gatunku – chwalą się pracownicy gospodarstwa.

W tym roku w Ośrodku Zarybieniowym przeprowadzono tarło pięciu gatunków ryb: pstrąga potokowego , szczupaka, lipienia, brzany oraz świnki.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie pochwaliło się zdjęciami gospodarstwa. Zobaczcie jak to wygląda:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 maruda 2018-10-26 17:33
To tak samo jak z dworcem kolejowym w Brzeźnicy, - pięknie bardzo, tylko ryb w Skawie nie ma
Cytować
0 #2 Dawid 2018-10-26 19:54
Fajnie by było gdyby zrobili tam jakąś smażalnie czy coś w tym stylu aby można było sobie w weekend przyjechać usiąść zamówić i rozkoszować się smakiem rzecznych ryb
Cytować
+3 #3 Jack 2018-10-26 21:28
Fajnie by też było jakby po koronie zapory można było pospacerować .
Cytować
-1 #4 krakus 2018-10-27 11:58
Byle gospodarka tego Ośrodka nie przypominała PGR-ów z czasów PRL.Również właściciel może będzie lepszym niż ci z PZW w swoich ośrodkach zarybieniowych
Cytować
0 #5 Marek 2018-10-28 19:02
Czy ktoś wie jakim cudem PGW WP stało się właścicielem Gospodarstwa Rybackiego i Wylęgarni?
Nie mają grosza na znaczki i paliwo a mają taki obiekt?
Czy zatrudniają fachowców czy "Misiewiczów"?
czy płacą sami sobie czynsz za dzierżawę tak jak my w PZW?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.