Gmina Wadowice zaprasza mieszkańców na edukacyjne i informacyjne spotkanie w sprawie Programu Priorytet
Program Czyste Powietrze. Gmina zaprasza na spotkanie

Gmina Wadowice zaprasza mieszkańców na edukacyjne i informacyjne spotkanie w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Dowiedzą się oni na nim m.in. o kwestiach dofinansowania termodernizacji domu.

Gmina Wadowice zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na spotkanie mające charakter edukacyjny i informacyjny w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Spotkanie składa się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu – informuje Szymon Lukaj, EKO-Doradca Urzędu miejskiego w Wadowicach.

Spotkanie odbędzie się we wtorek (23.10) o godzinie 18:00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni, ulica Główna 53. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Więcej informacji o projekcie Czyste Powietrze można znaleźć TUTAJ.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Lidia 2018-10-19 09:51
Jedno spotkanie już miało się odbyć- w szkole na Sienkiewicza 28 września, przyszło kilkadziesiąt osób... Spotkania nie było, ale też żadnej absolutnie informacji o jego odwołaniu....je dynie Pani woźna miała tę wiedzę. Zero kartki, informacji, nic. Stracony czas.
Cytować
+2 #2 gonzo 2018-10-19 09:57
chcący dostać dofinansowanie do pieca musi być dom docieplony chcący docieplić dom musisz mieć piec nowej generacji można zapytać tel 124229490 w WFOŚ KRAKÓW wybiją wam z głowy dofinansowanie chyba że macie pensje po 10 tys a od tego jeszcze jest podatek ja w to nie wierze bo mam 1700 zł na miesiąc
Cytować
+1 #3 Mieszkanka gminy 2018-10-19 13:38
Ten eco doradca to ma taki zapał do pracy że naprawde z takim entuzjazmem to wiele nie zdziała. Zapytany wprost co zrobić jak sąsiad pali takim syfem to wzdrygną ramionami i stwierdził że właściwie to gmina i straż miejska niewiele może... taki strażnik czystego powietrza
Cytować
+2 #4 pcc88 2018-10-19 14:27
Cytuję gonzo:
chcący dostać dofinansowanie do pieca musi być dom docieplony chcący docieplić dom musisz mieć piec nowej generacji można zapytać tel 124229490 w WFOŚ KRAKÓW wybiją wam z głowy dofinansowanie chyba że macie pensje po 10 tys a od tego jeszcze jest podatek ja w to nie wierze bo mam 1700 zł na miesiąc
to prawda dzwoniłem byłem 21 oczekujący KUPA ŚMIECHU najlepiej zrób sobie sam
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.