Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi  zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze  wy
Drukuj
Małopolska policja zaprasza w swoje szeregi

Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi  zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze  wybrana zawodowa droga, to poczucie satysfakcji, stabilizacji i bezpieczeństwa dla nas i naszych rodzin. Małopolska policja zaprasza w swoje szeregi.

Fakt, że to nie jest łatwa praca, pochłania mnóstwo energii i zaangażowania, a emocje z nią zawiązane trudno zostawić za progiem domu. Policjant styka się  ze śmiercią bólem, ludzkimi dramatami, łzami a w każdej z tych sytuacji musi być opanowany i trzeźwo ją oceniać.

Niejednokrotnie trzeba być empatycznym i zachować przy tym obiektywizm, co nie zawsze jest łatwe, bo ludzie są różni, czasem roszczeniowi. Z reguły nie zdają sobie sprawy z tego, że policjant musi być arbitrem, ocenić zaistniałą sytuację a każda ze stron biorących udział w postępowaniu potwierdzenia swych racji żąda od instytucji, w której szuka pomocy. Trzeba karać i upominać, by zadbać o porządek a przecież nikt nie lubi być karany. Dyżury w święta, dni wolne od pracy, wykonywanie czynności w różnych, czasem złych warunkach atmosferycznych, z narażeniem własnego zdrowia, ryzyko agresji ze strony osób, wobec których podejmuje się interwencję, to również specyfika służby policjanta – mową policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak mówią, w tej służbie są jednak emocje i sytuacje, których nie spotka się nigdzie indziej. Nic nie zastąpi uśmiechu człowieka, na widok odzyskanych i oddawanych mu rzeczy, które wcześniej padły łupem przestępcy, radości  z wyeliminowania z życia rodziny  oprawcy, który nękał najbliższych choć miał ich chronić. Nic nie da takiego poczucia spełnienia jak  łzy szczęścia rodziców, którym zagubiło się dziecko a dzięki policjantom wróciło w bezpieczne ramiona najbliższych, czy satysfakcji z wyeliminowania pijanego kierowcy, który dzięki zatrzymaniu nie spowoduje wypadku. Przykłady można mnożyć ...

Adrenalina jaka towarzyszy tej pracy, wysokie obroty na których się pracuje sprawiają, że nie ma czasu na nudę i stagnację. Dzięki służbie Policji możemy realnie i osobiście wpłynąć, na to by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa. Zatem wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest właściwe dla nich miejsce – serdecznie zapraszamy w nasze szeregi – zachęcają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Więcej informacji na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/malopolska-policja-zaprasza-w-swoje-szeregi lub pod numerem telefonu 12 61 54 068, jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 - w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.  Szczegółowe informacje  dotyczące zasad rekrutacji oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Gmina Wadowice wybuduje nowe mosty: w Choczni, Kaczynie i Zawadce

Empol znowu będzie wywoził wadowickie śmieci? Tylko ta firma zgłosiła się do przetargu

Radni zadecydowali o przekazaniu nowej andrychowskiej spółce 1,5 mln złotych

Co dalej z południową obwodnicą Wadowic?

Kolejne drogi w gminie Wadowice po remoncie. W końcu da się po nich jeździć