Z inicjatywy burmistrza Kalwarii Augustyna Ormantego, odbyło się spotkanie z sołtysami i mieszkańcami
Kalwaria chętna na wspólną komunikację z Wadowicami

Z inicjatywy burmistrza Kalwarii Augustyna Ormantego, odbyło się spotkanie z sołtysami i mieszkańcami w sprawie wspólnej organizacji komunikacji łączącej gminę Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice.

Jak informowaliśmy niedawno, gmina Wadowice w najbliższym czasie ma zamiar podpisać z andrychowskim magistratem umowę na uruchomienie połączeń między Andrychowem i Wadowicami.  Rozmowy podobno już trwają, a jak zapewniał burmistrz Mateusz Klinowski, busy mogły by zacząć jeździć już w przyszłym roku, kiedy mają wejść nowe regulacje odnośnie transportu, do których trzeba się będzie dostosować.

Jak się okazuje włodarz Wadowic chciałby również rozszerzyć komunikację na część miejscowości w gminie Wadowice i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwrócił się do burmistrza Kalwarii Augustyna Ormantego z propozycją wspólnej organizacji takich przewozów na linii Wadowice, Zaskawie, Klecza Dolna, Babica, Wysoka, Stanisław Górny, Stanisław Dolny, Przytkowice, Zebrzydowice, Kalwaria Zebrzydowska. Taka trasa pozwoliłaby wprowadzić regularną komunikacji do miejscowości, które obecnie pozbawione są dogodnego skomunikowania z naszym miastem.

Jak się okazuje władze Kalwarii są zainteresowane taką propozycją. Z inicjatywy  burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna  Ormantego w kalwaryjskim magistracie  odbyło się spotkanie z sołtysami i mieszkańcami miejscowości w których jest dostrzegany problem połączeń komunikacyjnych. Obecni byli przedstawiciele Leńcz, Przytkowic, Zarzyc Wielkich, Podolan i Zebrzydowic. W czasie tego spotkania udało się wypracować dwa najważniejsze stanowiska i przyszłe koncepcje.

W odpowiedzi na przedstawioną propozycję burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego dotyczącą wspólnej organizacji przewozów komunikacyjnych pomiędzy miastami Andrychów, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska, gmina Kalwaria Zebrzydowska jest zainteresowana podjęciem współpracy. Biorąc pod uwagę zgłaszane potrzeby mieszkańców naszej Gminy zwróciliśmy się do władz Wadowic o rozważenie możliwości uwzględnienia w przedłożonej propozycji sołectw: Przytkowice, Leńcze i Zarzyce Wielkie – informuje Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Władze Kalwarii proponują trasę Wadowice Zaskawie – Klecza Dolna – Babica – Wysoka – Stanisław Górny – Stanisław Dolny – Przytkowice – Leńcze – Zarzyce Wielkie – Kalwaria Zebrzydowska.

Dodatkowym wnioskiem wypracowanym na tym spotkaniu jest podjęcie współpracy z gminą Skawina w sprawie wydłużenia linii autobusowej MPK obsługującej gminę Skawina. Burmistrz Augustyn Ormanty zwrócił się ponownie o przeanalizowanie i wyrażenie zgody na wydłużenie linii nr 263 trasa Skawina – Wola Radziszowska do miejscowości Leńcze oraz linii nr 273 trasa Skawina – Grabie do miejscowości Przytkowice.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 hgdhh 2018-09-18 13:34
Plany, plany plany. Wizualizacje, wizualizacje, wizualizacje, zapowiedzi, obietnice itp

Przez cztery lata Klinowskiemu się nie udało i nagle jak wybory to znowu plany.

To antycypowanie jeszcze burmistrza Klinowskiego jest już męczące.
Cytować
+3 #2 Obywatel 2018-09-18 13:39
Cytuję hgdhh:
Plany, plany plany. Wizualizacje, wizualizacje, wizualizacje, zapowiedzi, obietnice itp

Przez cztery lata Klinowskiemu się nie udało i nagle jak wybory to znowu plany.

To antycypowanie jeszcze burmistrza Klinowskiego jest już męczące.


To się nazywa psychoza...
Cytat:"Z inicjatywy burmistrza Kalwarii Augustyna Ormantego,"
Cytować
-1 #3 hgdhh 2018-09-18 13:54
Cytuję Obywatel:
Cytuję hgdhh:
Plany, plany plany. Wizualizacje, wizualizacje, wizualizacje, zapowiedzi, obietnice itp

Przez cztery lata Klinowskiemu się nie udało i nagle jak wybory to znowu plany.

To antycypowanie jeszcze burmistrza Klinowskiego jest już męczące.


To się nazywa psychoza...
Cytat:"Z inicjatywy burmistrza Kalwarii Augustyna Ormantego,"


W odpowiedzi na przedstawioną propozycję burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego dotyczącą wspólnej organizacji przewozów komunikacyjnych pomiędzy miastami Andrychów, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska
Cytować
0 #4 wybory 2018-09-18 14:20
Wybory idą wiec coś komuś trzeba obiecać

Cudowny pomysł z przedłużeniem linii z Skawina . Nobel za to należy się Ormian temu. W chwili niżu demograficznego i kłopotów szkół średnich w Kalwarii Zebrzydowskiej wpada się na cudowny pomysł aby wywozić potencjalnych uczniów do SKAWINY . Drugim pomysłem leczenia Kalwarii z Wadowicami przyświeca podobny błąd . Obydwa pomysły liczy naiwność ze sąsiednie gminy zrobią kwazi komunikację miejską w Kalwarii za darmo . Ma Pan burmistrz np 1000000 na realizację tego pomysłu. Problem komunikacji w gminie Kalwaria Zebrzydowska nie jest nowy ,jak również Burmistrz nie jest nowy . Wiec panie Ormanty czemu mimo że były na to środki z unii europejskiej nie stworzył pan własnej gminnej komunikacji
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.