340 tysięcy złotych kosztowała budowa nowego mostu łączącego wadowickie Zaskawie z Rokowem. Z nowej
Można już korzystać z nowego mostu łączącego Zaskawie i Roków

340 tysięcy złotych kosztowała budowa nowego mostu łączącego wadowickie Zaskawie z Rokowem. Z nowej przeprawy, która zastąpiła starą, rozebraną w 2011 z powodu powodzi, można już korzystać. Zobaczcie jak się prezentuje.

Mieszkańcy tych okolic czekali na to kilka lat i w końcu się doczekali. PO kilku miesiącach zakończyły się prace przy budowie nowego mostu na potoku Kleczanka, który połączył ponownie drogą Zaskawie i Roków. Firma Probud Sp. z o. o. z Żywca na zlecenie gminy Wadowice wybudowała nowy obiekt,  umocniła teren a także usypała i utwardziła dojazd. Kosztowało to gminę Wadowice 340 tysiące złotych.

Mieszkańcy Rokowa  mogą korzystać w ten sposób z krótszej o około kilometry drogi do Wadowic. Mieszkańcy Zaskawia skrócą też w ten sposób swoją drogę jadąc w kierunku Babicy i Wysokiej. Przeprawa jest już gotowa i korzysta już z niej sporo osób: pieszych, rowerzystów a także kierowców.

Przypomnijmy, że w tym miejscu przez lata istniała już przeprawa mostowa, jednak powódź w 2010 roku i nawieziona tutaj ziemia przez jednego mieszkańca (zajęła się tym swego czasu  nawet prokuratura, która jednak umorzyła sprawę...) spowodowały podmycie filarów mostu, który groził zawaleniem. Urząd Miejski w Wadowicach, jeszcze za czasów poprzedniej burmistrz Ewy Filipiak zadecydował pod koniec lipca 2011 roku o rozebraniu mostu ze względów bezpieczeństwa.

Postawiono tu wprawdzie prowizoryczną kładkę dla pieszych, ale dopiero teraz, po 7 latach znowu,  można ponownie korzystać z tej drogi. Warto dodać, że niedawno umocniono i utwardzono również wały wzdłuż Kleczanki i Skawy, co powinno zapobiegać już powodziom i podtopieniom, jakie często nawiedzały te okolice.

Tak prezentuje się nowa przeprawa przez Kleczankę:

Tak wyglądała budowa mostku:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 @Guzik 2018-09-16 13:40
gapa8
Cytować
0 #2 ktoska 2018-09-16 19:05
gdzie to jest niby?
Cytować
0 #3 Aaaa 2018-09-17 12:59
Właśnie. Gdzie się znajduje dokładnie ten most? Może ktoś wytłumaczyć?
Cytować
0 #4 mirek 2018-09-26 11:35
gdzie?
Zaskawie na granicy Wadowic i Kleczy w kierunku Wysokiej przed tablicą Wadowice w lewo i cały czas prosto i się dojedzie do mostu najpierw droga asfaltowa później gruntowa.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.