11 września 2018 roku pozostanie szczególną datą dla wszystkich mieszkańców Jastrzębi, ponieważ t
Wbito pierwszą łopatę pod budowę szkoły w Jastrzębi

11 września 2018 roku pozostanie szczególną datą dla wszystkich mieszkańców Jastrzębi, ponieważ to właśnie wtedy została wbita przysłowiowa „pierwsza łopata” pod budowę nowego budynku szkoły w Jastrzębi, który oprócz budynku szkoły będzie pełnił też rolę Centrum Aktywności Lokalnej.

We wtorkowe (11.09) przedpołudnie pod budynkiem szkoły w Jastrzębi zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy tej miejscowości, aby uroczyście zainaugurować rozpoczęcie robót budowlanych związanych z rozbudową szkoły.

Wójt Tadeusz Łopata wyraził nadzieję, że ta inwestycja będzie osiągnięciem, z którego będą korzystać kolejne pokolenia, a rozbudowa szkoły pozwoli dzieciom na rozwój w lepszych warunkach i na naukę w miejscu przyjaznym i dostosowanym do wymagań dzieci i młodzieży.

Wójt przypomniał, że w 2017 w trakcie reformy edukacji zadecydował o pozostawieniu w Jastrzębi nauczania dzieci w klasach I-VIII, a nie tylko I-IV. Przyznał, że trudną decyzją było też przyjęcie dotacji, która pierwotnie miała być wyższa, ale korzyści dla dzieci i mieszkańców Jastrzębi wynikające z realizacji tej inwestycji przeważyły szalę na korzyść przyjęcia dotacji i podpisania umowy.

Obecny podczas uroczystości ks. Michał Hans pobłogosławił miejsce i odmówił krótką modlitwę, po której nastąpił moment wbicia pierwszej łopaty. Nie zabrakło też krótkiego poczęstunku.

Budynek szkoły w Jastrzębi, oprócz szkoły, będzie pełnił też rolę Centrum Aktywności Lokalnej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.