W przychodni zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej uruchomiona została Pracownia RTG. Dokonano już uroczyst
Przychodnia w Kalwarii ma nowy rentgen. Z urządzenia można już korzystać

W przychodni zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej uruchomiona została Pracownia RTG. Dokonano już uroczystego odbioru i można korzystać z urządzenia.

Dobra wiadomość dla pacjentów z gminy Kalwaria. W przychodni zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej uruchomiona została Pracownia RTG. Oprócz zakupu aparatu rentgenowskiego i dostosowania pomieszczenia pod pracownię RTG, zakupiono również tomograf okulistyczny OCT.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 723 tysiące złotych, a dofinansowanie ze środków UE wyniosło 500 tysięcy złotych. Pracownia RTG została wyposażona dzięki realizacji projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Z pracowni RTG pacjenci mogą korzystać od wtorku (11.09). W poniedziałek (10.09) została ona uroczyście uruchomiona. Pracownia RTG będzie czynna w początkowym okresie trzy dni w tygodniu po 4 godziny.

Warto dodać, że niedawno w Kalwarii Zebrzydowskiej udało się utrzymać nocne i świąteczne dyżury lekarskie. Zmodernizowano też samą przychodnię zdrowia, m.in. ocieplając budynek w której się znajduje.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.