Nowoczesny, bajkowy, z 10 kolorowymi salami i kącikiem dla mam. Tak wygląda nowy Oddział Dziecięcy Sz
Nowy Oddział Dziecięcy w wadowickim szpitalu otwarty

Nowoczesny, bajkowy, z 10 kolorowymi salami i kącikiem dla mam. Tak wygląda nowy Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego im. św. Jana Pawła w Wadowicach. Od teraz mali pacjenci leczeni są w nowoczesnej i przyjaznej dzieciom lokalizacji.

We wtorek (04.09) w wadowickim szpitalu,w Pawilonie C, otwarto nowoczesny i komfortowy oddział dziecięcy. W uroczystości otwarcia i poświęcenie wzięli udział władze powiatowe, przedstawicieli szpitala oraz dziennikarze.

Zdrowie jest wartością bezcenną, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieciaki. Zdaję sobie sprawę, że warunki na pediatrii od wielu lat pozostawiały wiele do życzenia, moja córka niedawno też tam leżała. Na szczęście, to już historia. Najmłodszych pacjentów będziemy teraz leczyć w warunkach na miarę XXI wieku – mówił starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W nowym oddziale są dwie sale zabiegowe i 10 sal dla dzieci z 26 łóżkami, podzielonych na odcinek dzieci starszych i młodszych.

Stworzyliśmy także specjalny kącik dla mam, w którym będą mogły przechowywać swoje rzeczy w zamykanych szafkach oraz przygotowywać posiłki dla swoich pociech – mówił ordynator oddziału lek. Jerzy Gryboś.

Oddział Dziecięcy zmienił się w bajkową krainę a wszystko to za sprawą rysunków, jakie zdobią ściany sal. Pomieszczenia zostały też pomalowane w ramach projektu artystycznego "Kubusiowe Szpitale". Całkowity koszt  inwestycji wyniósł 1,25 mln zł, z czego ponad 90% pochodzi z budżetu powiatu wadowickiego, a 73 tys. zł – z budżetu ZZOZ.

Pediatria to już piąty oddział, zmodernizowany przez władze powiatu wadowickiego w tej kadencji i ostatni, który został przeniesiony z budynku przy ulicy Karmelickiej 12.  Przypomnijmy, że w 2016 roku oddano do użytku nowy Pawilon E o wartości 47,5 mln zł, w którym mieszczą się oddziały: Geriatrii i Rehabilitacji Ambulatoryjnej (I piętro), Chirurgii Ogólnej i Urazowej (II piętro), Wewnętrzny (III piętro) oraz Położnictwa i Neonatologii wraz z blokiem porodowym i salą do cięć cesarskich (IV piętro). Od teraz cały szpital zlokalizowany jest w pawilonach przy ulicy Karmelickiej 7, co tworzy wygodne i bezpieczne połączenie komunikacyjne.

Oprócz nowych oddziałów, władze powiatu przeprowadziły także wiele innych inwestycji w szpitalu, m.in. zakupując dwie nowoczesne karetki, uruchamiając nowy rentgen i pracownię RTG. Warto dodać, że obecnie dyrekcja ZZOZ jest w trakcie zakupu nowoczesnego sprzętu oraz aparatury medycznej do szpitala i powiatowej przychodni o wartości blisko 9 mln zł, z czego 7 mln zł pozyskano z dotacji unijnej.

Jak poinformował starosta wadowicki Bartosz Kaliński, ogólna wartość wszystkich  inwestycji przeprowadzonych w szpitalu w ciągu ostatnich lat, wynosi blisko 60 mln zł. Jak sam mówi, teraz pora na poprawienie jakości świadczonych usług i ogólnej sytuacji w wadowickiej lecznicy, bo nie da się ukryć, że sytuacja w placówce jest trudna, m.in. z powodu braku personelu medycznego, braku lekarzy specjalistów, pielęgniarek i ratowników medycznych a także decyzji kadrowych i blokady finansowej w strategicznych dziedzinach działalności wadowickiej lecznicy.

Zwrócił na to uwagę niedawno w piśmie wicedyrektor szpitala Krzysztof Harpula (przeczytaj TUTAJ). Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Wadowicach z kolei idzie jeszcze dalej i za fatalną sytuację w ZZOZ w Wadowicach obwinia starostę Bartosza Kalińskiego (przeczytaj TUTAJ).

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 temidq 2018-09-05 09:33
a co z długami szpitala? podobno dług sięga ponad 30 milionów??
Cytować
-1 #2 Stoma.log 2018-09-05 11:50
Cytuję temidq:
a co z długami szpitala? podobno dług sięga ponad 30 milionów??

Spłaci ten pan z 14 zdjecia !!! :eek:
Cytować
+1 #3 oblatywacz 2018-09-05 12:09
Same długi a tu jak "filip z konopi" piękny oddział.Te bajki o długach to jakaś manipulacja medialna.Brzydk o się bawicie,koledzy redaktorzy.!!!
Cytować
0 #4 Pacjentka 2018-10-12 19:11
Bylam tam z córką na sali 4obowej.lazienk a na korytarzu-drama t. Deska klozetowa pozolkla i chyba nigdy nie dezynfekowana. Kabiny prysznicowej brak,tylko natrysk i oczywiscie woda pryska na całą łazienkę a wystarczylaby zwykla sciagaczka do wody. Toalety niedostosowane do maluchów,brak stopni.mam tylko nadzieje ze corka nie zlapal w lazience jakiejs niespodzianki.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.