Przez kilka dni słynny prom "Drogowiec", umożliwiający przeprawę przez Wisłę w Spytkowicach, był n
Po krótkiej przerwie, prom "Drogowiec" znowu pływa po Wiśle

Przez kilka dni słynny prom "Drogowiec", umożliwiający przeprawę przez Wisłę w Spytkowicach, był nieczynny z powodu awarii. Usterkę na szczęście udało się usunąć  i kierowcy, piesi oraz rowerzyści znowu mogą z niego korzystać.

W piątek (3.08) przeprawa promowa w miejscowości Spytkowice została zamknięta z powodu awarii. Kierowcy musieli z tego powodu pokonywać więcej kilometrów, korzystając z drogi przez Łączany, bądź przeprawy promowej w Czernichowie.

Na szczęście jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, usterka  nie była poważni, została szybko naprawione i prom od poniedziałku (6.08) już kursuje po Wiśle.

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwia przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty. Został wyprodukowany w 1986 roku. Mierzy 14,99 metrów długości, 6,55 metra szerokości, jego nośność wynosi 17 ton i jest przystosowany do przewozu maksimum 12 pasażerów. Prom jest własnością powiatu wadowickiego (to jego jedyna jednostka pływająca...) a jego obsługę zapewnia firma wyłoniona w przetargu.

Przypomnijmy, że dwa lata temu, po blisko 10 miesiącach stania na brzegu i rdzewieniu, prom został wyremontowany i powrócił na Wisłę. Tak wyglądał prom  na brzegu rzeki:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.