W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej w Wadowicach stara poczciwa technologia parowa ustąpiła m
Tutaj technologia parowa ustapiła miejsca wodnej

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej w Wadowicach stara poczciwa technologia parowa ustąpiła miejsca nowej: wodnej. Powiat wadowicki zakończył tutaj modernizację kotłowni. Teraz ma być nowocześniej i ekonomiczniej.

Remonty kotłowni nie należą do najbardziej widowiskowych, ale jak informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach, w tym przypadku jest inaczej. Modernizacja tej robi wrażenie. Powiat wadowicki zakończył przebudowę instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania wraz ze zmianą technologii kotłów  z parowej na wodną w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej w Wadowicach.

Stare ogromne kotły ustąpiły miejsca nowoczesnym. Do tej pory cała kotłownia zajmowała aż cztery pomieszczenia, teraz wszystko mieści się w jednym.

Jest nowocześnie i ekologicznie z efektem mniejszego zużycia paliwa, czyli w tym przypadku gazu. Co ważne DPS zyskał teraz dodatkowe pomieszczenia do zagospodarowania – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

Koszt tej inwestycji wyniósł dokładnie blisko 290 tysięcy złotych i w całości został pokryty z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Olek 2018-06-28 18:29
Staroście się udaje coś zrobić, Klinowski tylko obiecuje. Taka to różnica pomiędzy tymi panami.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.