Burmistrz Mateusz Klinowski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud" 
Burmistrz Klinowski podpisał umowę. Rusza remont Fabrycznej

Burmistrz Mateusz Klinowski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud"  Franciszka Fryca ze Spytkowic. Za kwotę około 1,8 miliona wyremontuje ona zdewastowaną ulicę Fabryczną w Wadowicach.

W środę (13.06)  burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud"  Franciszka Fryca ze Spytkowic, które wygrało przetarg na remont ulicy Fabrycznej w Wadowicach.

Prace mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu i skończyć do końca września – mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Zdewastowana ulica będzie mięć nową nawierzchnię, chodniki, wymieniona zostanie też sieć ciepłownicza i kanalizacyjna. Całość prac będzie kosztować około 1,8 miliona złotych.

Nie da się ukryć, że od kilku lat ulica Fabryczna łącząca ulicę Lwowską z Legionów bardziej zachęca do zabawy w partyzanta niż jazdę po niej czy spacery. Dziury i braki w asfalcie zniechęcają kierowców, aby z niej korzystać. A może ona rozładować nieco zazwyczaj przytkaną Lwowską, bo prowadzi zarówno w stronę obwodnicy, Urzędu Skarbowego jak i sporego Osiedla XX-lecia.

W listopadzie ubiegłego roku radni Rady Miejskiej w Wadowicach zgodzili się na kupienie i wieczyste użytkowanie ulicy od Bumar Mikulczyce. "Za" było 18 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu, nie było głosów przeciw. Gmina wydała na to 175 200  złotych.

Pewne nadzieje z ulicą Fabryczną wiązał jeden z udziałowców spółki AS Invest, która kupiła tereny po dawnym zakładzie Fumis-Bumar. Miał tu powstać obiekt usługowo-handlowy, parking, sale siłowni, fitness a także m.in. McDonald's. Wśród osób, które kilka lat temu popierały tą inwestycję i zgodziły się na przekwalifikowanie gruntów przemysłowych po zakładzie na cele handlowe, była ówczesna burmistrz Wadowic a obecnie posłanka PiS Ewa Filipiak. Pomysł został jednak po wyborach samorządowych zablokowany przez nowego burmistrza Wadowic, Mateusza Klinowskiego, który wstrzymał procedury związane z przekwalifikowaniem gruntów, twierdząc, że taki obiekt zabije i ta już upadający handel w Wadowicach zaś nasze miasto ma za mało gruntów przemysłowych.
(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Janek 2018-06-15 21:05
Bardzo dobrze. Remont tej drodze sie przyda. Ale co do calego terenu to chyba jednak za mały obszar na strefę przemysłową i to jeszcze niemal w centrum miasta. A handel po przeniesieniu busów i tak już upada a w planach burmistrza jeszcze przecież zamknięcie rynku...
Cytować
+9 #2 olo 2018-06-15 22:03
bardzo dobrze ze po tylu latach w końcu się coś dzieje z Fabryczną!!!
Filipiakowa nie dała rady wielu rzeczy zrobić bo klękała przed księżmi a Klinu dał rade, nawet z problematycznym idiotą z PiS Kalińskim sobie poradził i wyremontuje ten ser szwajcarski i wieczne kałuże!!!
Cytować
+5 #3 Jacques 2018-06-16 02:07
A mógł tą drogę za swoją kasę wyremontować p. Kowalczyk. I jeszcze by Mcdonald's był i inne sklepy sieciowe, tak lubiane przez młodzież, gdyby Klinowski tego nie zablokował. Byłby też Kaufland, który byłby konkurencją dla Jana. Niestety przez Klinowskiego teren jest tylko straszydłem miasta. A ostatnio Klinowski na spotkaniu z młodzieżą mówił, że nie chce w mieście fabryki, bo wtedy nie będzie to atrakcyjne miasto. Trudno za tym burmistrzem nadażyć. Raz mówi o terenach produkcyjnych w środku miasta, drugi raz co innego. Zależnie od sytuacji, raz mówi tak, drugi raz inaczej. O co w tym wszystkim chodzi?
Cytować
+4 #4 Andrzej 2018-06-16 02:12
To, że wyremontuje to dobrze. Szkoda tylko, bo mógła to dawno zrobić prywatna firma, za swoja kasę, przy okazji budowy galerii na terenie obok. A galeria w tym miejscu i tak powstanie, gdy tylko zmieni się burmistrz.
Cytować
+6 #5 desmodur one 2018-06-16 06:54
A co z Lwowską ? Dalej czekamy ?
A takie inne obiecanki jak przebudowa wiaduktu w Kleczy itd. itd. czy choćby "obwodnica w kierunku Suchej B." ?
Cytować
+13 #6 onx 2018-06-16 08:57
w końcu coś rusza, szkoda że Lwowskiej nie będzie. Sienkiewicza wyremontować też by się przydało.
Cytować
+9 #7 Politykaklina 2018-06-16 09:02
Tereny Bumaru nabiorą na wartości, jakieś dwa miliony. Warto było poczekać;-))
Cytować
+4 #8 Obiektywny 2018-06-16 14:35
Ale nasz BURMISTRZ ZMIENNY W CHOCZNI SUPERMARKETY NIE DOBIJA HANDLU MALYCH SKLEPIKACH A NA FABRYCZNEJ TO DOBIJA, KTOS TU JEST HIPOKRYTA, CAŁY TEN ARTYKUL TO POD PUBLICZKE, CZAS NA ZMIANY W WADOWICACH WLADZY
Cytować
-2 #9 erth 2018-06-17 18:24
Bardzo dobrze Panie Marcinie ze piszesz dobrze o burmistrzu bo na konkurencyjnej dezinformacji24 nie ma nawet wzmianki o remoncie dziurawej fabrycznej. Teraz do wyborów trzeba co dwa dni wstawiać pozytywny artykuł.
Cytować
+1 #10 Strata 2018-06-18 09:54
Cytuję erth:
Bardzo dobrze Panie Marcinie ze piszesz dobrze o burmistrzu bo na konkurencyjnej dezinformacji24 nie ma nawet wzmianki o remoncie dziurawej fabrycznej. Teraz do wyborów trzeba co dwa dni wstawiać pozytywny artykuł.

No niestety czterech straconych lat nie nadrobi...;-)
Cytować
+2 #11 spitfier 2018-06-18 11:39
Przecież to mogło być wyremontowane przez prywatną firmę w ramach bardzo ciekawego zagospodarowani a terenów po bumarze,a tak z naszych podatków wyparowało prawie półtora miliona,pieniąd ze które można by wydać na przykład na remonty pustostanów komunalnych i przygotować tak potrzebne mieszkania ,czy uruchomienie programu mieszkanie plus.Barbarzyńs two ekonomiczne szerzy się w naszej gminie i trzeba z tym jak najszybciej skończyć.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.