300 przebadanych osób, ponad 2,5 tysiąca wykonanych laboratoryjnych badań, blisko 100 konsultacji leka
Tłumy w przychodni na "Białej Niedzieli"

300 przebadanych osób, ponad 2,5 tysiąca wykonanych laboratoryjnych badań, blisko 100 konsultacji lekarskich: tak wygląda bilans kolejnej edycji "Białej Niedzieli" organizowanej przez powiat wadowicki oraz ZZOZ.

W niedzielę (10.06) mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny mieli okazję wykonać bezpłatnie profilaktyczne badania w ramach "Białej Niedzieli". Ta edycja odbyła się pod hasłem "Zdrowa rodzina", tak więc z badań oraz konsultacji lekarskich mógł skorzystać zarówno junior, jak i senior.

Chętnych na bezpłatne badania nie brakowało. W Centralnym Laboratorium przebadanych zostało 300 osób, którym wykonano ponad 2,5 tysiąca badań. Z konsultacji u takich specjalistów jak pediatra, ginekolog, logopeda, pulmunolog, urolog, dietetyk łącznie skorzystało blisko 100 osób.

Co ważne, w wyniku konsultacji dwóch pacjentów zostało skierowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zostali objęci dalszą diagnostyką. Jeden z pacjentów miał bowiem bardzo wysokie ciśnienie, a drugi niepokojący obraz EKG.

Jest to dowód na to, że te akcje mają sens. Wielu z nas jest zabieganych i nie myślimy o profilaktycznych badaniach, brakuje nam na to czasu. Tym bardziej cieszę się, że mieszkańcy tak licznie skorzystali z badań i konsultacji lekarskich – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Akcję w całości sfinansował powiat wadowicki.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.