Gmina Wieprz oraz gmina Mucharz otrzymały unijne dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę sieci wodoci
Wieprz i Mucharz z unijnym dofinansowaniem na wodociągi i kanalizacje

Gmina Wieprz oraz gmina Mucharz otrzymały unijne dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Jak informuje nas  Artur Penkala z Urzędu Gminy Wieprz, w  drugim kwartale tego roku planowane jest zakończenie  kolejnego   etapu budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie sołectwa Wieprz. Inwestycja pozwoli przyłączyć do sieci kanalizacji zbiorczej dodatkowych 98 domów położonych w dolnej części Wieprza wzdłuż ulic Beskidzkiej i Lipowej.

W ostatniej fazie inwestycji, która obejmuje budowę kanałów grawitacyjnych sieci o łącznej długości: 6064,05 m, budowę tłocznych kanałów o długości – 1551,40 m oraz 2 szt. przepompowni ścieków, gmina Wieprz otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe na jej realizację.

Zarząd Województwa Małopolskiego 8 maja 2018 roku zatwierdził listę projektów wybranych do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w  ramach w  ramach  Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM). Przy wartości projektu wynoszącej 2,93 mln zł.  udział funduszy unijnych w ramach inwestycji wyniesie 1,59 mln zł. Przyznane wsparcie pozwoli dodatkowo zamontować instalację fotowoltaiczną, służącą do produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego na potrzeby centrali monitorowania sieci kanalizacji sanitarnej, mieszczącej się w budynku warsztatowym  Gminnego Zakładu Gospodarki Ściekowej w Wieprzu. Projektowana instalacja fotowoltaiczna obniży wydatki na energię elektryczną oraz zapewni funkcjonowanie systemu również w czasie przerw w dostawie prądu.
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej prowadzona jest na terenie gminy Wieprz od 2014 roku. W listopadzie 2016 roku zakończono budowę pierwszego  etapu. Łącznie wybudowano blisko 40  km sieci kanalizacji grawitacyjnej oraz 9  km sieci sieci  ciśnieniowej. Kanalizacja ciśnieniowa pozwala na przesył  ścieków z Wieprza do oczyszczalni zlokalizowanej w sąsiedniej gminie Andrychów.

Dofinansowanie w kwocie 197 tys. zł na rozbudowę sieci kanalizacyjnej wraz z przebudową sieci wodociągowej (przy  wartości projektu 232 tys. zł) otrzymała również gmina Mucharz.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Robert 2018-05-15 16:17
A kiedy wójt Mucharza zamierza wypełnić obietnice wyborcze i podłączyć gminę do gazociągu?
Cytować
+6 #2 Zarąbki 2018-05-15 18:00
Najlepiej ma gmina Budzów. (bez kozery)
Cała Gmina Budzów ma święty spokój. Nie dają im finansów to sikają i sra....ją do rzek, których ścieki w konsekwencji wpływają do Zbiornika Świnna Poręba.

Zarządzie Województwa oraz Panie Marszałku dalej trwajcie w zapomnieniu Gm. Budzów. Ludzie się cieszą nie płacąc za wodę ani za ścieki.
Cytować
0 #3 Obserwator 2018-05-15 21:49
Wadolny chyba już nie zdąży podłączyc Gminy do gazociągu...ter az spełnia obietnice swoim kolesiom im sprzedaje ostatnie gminne działki...teraz na tym się skupia a nie gazociąg dla mieszkańców...
Cytować
-1 #4 twardy 2018-05-16 07:16
zadne unijne pieniadze durnie lewackie ,to sa nasze pieniadze z vat,wpacane do bolszewickiej qrewskiej tzw UNIJ EUROPEJSKIEJ,le mingi i pisioki pieniadze nie rosna na drzewach j---ne matoły
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.