Kilkaset osób odpowiedziało na zaproszenie sióstr Nazaretanek i wzięło udział w  pikniku integracy
Mieszkańcy byli szczodrzy. Siostry uzbierały 11 tysięcy na nowy samochód!

Kilkaset osób odpowiedziało na zaproszenie sióstr Nazaretanek i wzięło udział w  pikniku integracyjnym. Podczas imprezy zebrano łącznie ponad 11 tysięcy złotych, które przeznaczone będzie na zakup nowego samochodu dla działającego przy zakonie Domu Pomocy Społecznej.

Nazaretanki prowadzące Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach mają problem. Samochód, którym od 20 lat wożą niepełnosprawnych, odmawia posłuszeństwa. Pieniędzy na nowy brak, dlatego siostry postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i w sobotę (12.05) zorganizowały piknik, na którym zbierały fundusze na nowe auto. Starają się o dotację na nowy pojazd z programu PFRON, ale potrzebują kilkadziesiąt tysięcy wkładu własnego. Dużą część tego wkładu, ponad 11 tysięcy złotych, udało się zebrać właśnie podczas tej imprezy.

Jesteśmy mile zaskoczone taką frekwencją oraz ofiarnością mieszkańców. Wielu z nich odwiedziło nas całymi rodzinami i mamy nadzieję, że nikt się nie nudził, a zwłaszcza dzieciaki. Cieszymy się, bo dzięki temu piknikowi wielu mieszkańców po raz pierwszy mogło zobaczyć nasz zakon oraz ogród – mówią siostry Nazaretanki.

Na zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele duchowieństwa oraz samorządu, m.in.  proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach ks. dziekan Tadeusz Kasperek, rektor Domu Macierzystego Księży Pallotynów na Kopcu ks. Sylwester Fiećko, przeor zakonu Karmelitów o. Grzegorz Irzyk, starosta Bartosz Kaliński oraz wicestarosta Andrzej Górecki.

Podczas pikniku integracyjnego nie zabrakło stanowisk pełnych atrakcji, takich jak dmuchany zamek, gry terenowe, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, bańki mydlane. Były również stanowiska z gastronomią oraz ustronne miejsce dla osła, którego dzieciaki mogły karmić marchewką. Tuż przed budynkiem zakonu ustawiono z kolei ogromną scenę, na której przez cały dzień zaprezentowało się szereg zespołów, m.in. „Jakubowe muszelki”, „kurtyna” ze Stanisławia Górnego, mieszkanki DPS, chór Państwowej Szkoły Muzycznej z Wadowic oraz zespół góralski „Folk Power”.

Nie mogło zabraknąć również loterii fantowej, podczas której losy sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Same siostry także dobrze się bawiły i pokazały, że można głosić nauczanie Jezusa również w taki, nieco luźniejszy sposób. Dodatkową atrakcją było też niewątpliwie zwiedzanie pięknego ogród sióstr Nazaretanek.

Piknik odbył się pod patronatem starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego, a podległy mu urząd był jednym z fundatorów nagród.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 twardy 2018-05-16 07:23
tych 3 pajacow na przedostatnim zdjeciu spoko by kupili z 3 samochody z tzw ,,,swoich,,wsze dzie zebractwo
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.